01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Rušno na „čtrnáctce“

ikona foto 20x100

 Poslední zářijové pondělí postavilo strážníky ze čtrnáctého obvodního ředitelství před několik rozmanitých případů. Prvním byla záchrana dvou kočiček uvězněných v podvozku osobního automobilu. Jednoho z chlupáčů se podařilo vyprostit prostým strážnickým „ponorem“ pod vůz. Záchrana druhého si pak vyžádala zvedák, odmontování krycího plechu výfuku a jedny rychlé hmaty, chvaty. Kočičky si u sebe následně ponechal oznamovatel, který celou záležitost dořeší s měcholupským útulkem.
Druhý případ se odehrál po osmé hodině večerní v ulici Božanovská. Hlídka zde na základě oznámení nalezla motocykl zakrytý větvemi. Dle lustrace nebyl stroj nahlášen jako odcizený, jeho “kamufláž“ však budila podezření. Strážníci proto ještě zkontaktovali majitelku, která uvedla, že motocykl k dnešnímu dni jako kradený nahlásila. Při následné komunikaci kolegové ze státní policie tvrzení majitelky potvrdili a po příjezdu případ převzali k dalšímu šetření.
Zatímco jedna hlídka lezla pod vůz pro kočičky, jiná šplhala po balkonech, aby se dostala k zemřelé osobě v zamčeném pokoji. K tomu hromada každodenní rutinní práce a máte pondělí jako malované. Zajímavá práce u nás opravdu není jen prázdné heslo.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy