01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta a odešel

ikona video 20x100

S majitelem nebylo možné se nijak spojit, proto se strážníci rozhodli zvíře z rozpáleného auta vysvobodit. Fenka skončila v trojském útulku, který majitel zatím nekontaktoval.
Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, po misce s vodou ani „památky“, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku strážníků. Hlídka zjistila, že má pes omezený pohyb, protože byl vodítkem přivázán k zadní sedačce a nereagoval na žádné podněty. Ani během doby, kdy se strážníci snažili zjistit kontakt na majitele, k autu nikdo nepřišel. Po vyčerpání všech možností se hlídka rozhodla pro násilný vstup do vozidla. Jeden člen hlídky pak uklidnil vystrašené zvíře, odvázal ho od sedačky a vyvedl ho ven. Strážníci následně kontaktovali státní policii, pracovníka úřadu městské části a odchytovou službu. Ta posléze převezla fenku do trojského útulku. Majitel zvířete se k autu, které strážníci zajistili „botičkou“ a vysklené okno zalepili páskou, dostavil až za hodinu a půl od jeho vysvobození. Desetiletá fenka je naštěstí v dobrém stavu a zatím stále v trojském útulku, protože její majitel ho doposud nekontaktoval. Případ si převzala Policie ČR.

Chtěli bychom se připojit k apelu kolegů ze státní policie, kteří v minulých dnech řešili uvězněné děti v rozpálených autech, aby také majitelé zvířat mysleli na zdraví svých čtyřnohých parťáků.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy