01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Stihli toho ten den hodně - medaile a záchranu rodiny

ikona video 20x100

Krátkou zprávu o počinu našich psovodů už jsme sice na sociální sítě dávali, ale „tahle práce“ si určitě větší pozornost zaslouží.

V sobotu večer si cestou z kynologické soutěže v obci Sibřina strážníci všimli požáru novostavby domu, který potřeboval zásah profesionálních hasičů, protože hořela celá střecha a první patro. Strážníci proto okamžitě kontaktovali tísňovou linku hasičů. Před jejich příjezdem si ze služebních triček udělali provizorní ochranu dýchacích cest a vběhli hustým kouřem do domu. Z terasy odvedli do bezpečí starší ženu a dvě děti, ze zakouřeného domu pak ještě vyvedli muže a dva psi. Dostat ven muže, který byl v šoku a zmateně pobíhal po domě, nebylo úplně jednoduché. Naštěstí byla celá rodina při vědomí, ale dusila se kouřem. Nakonec jeden strážník ještě zkontroloval, jestli není v domě někdo další a druhý přeparkoval auta z přilehlé garáže. Plynové lahve a další hořlavý materiál byly naštěstí mimo dosah požáru. Pak už dorazila první jednotka hasičů a hlídka státní policie, které si případ převzaly.
Kromě zlatého a stříbrného úspěchu v kynologické soutěži se psovodi Roman a Miloslav zasloužili o záchranu životů, a to nejen těch lidských.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy