01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Ranní vloupání a večerní jízda bez řidičáku

ikona video 20x100

 Povedený pár strážníci řešili během dne hned dvakrát. Ráno při vniknutí na cizí pozemek a večer při řízení bez oprávnění. Muž byl navíc v hledáčku státní policie.
Před opuštěný rodinný dům ve Stýblově ulici přijela bílá dodávka, z které vystoupili dva muži a žena, přelezli plot a zmizeli v zahradě. To zaujalo pozorného souseda a přivolal strážníky. Po spatření hlídky se dali muži na útěk přes sousední pozemky plné křovin a živých plotů. Díky navigování místních obyvatel hlídka jednoho z mužů vypátrala, donutila k návratu hrozbou namířenou zbraní a přiložila pouta. Třetí z trojice byla 21letá žena, která nejprve zůstala stát na místě, ale pak využila situace a zmizela. V dodávce strážníci našli kabelku s osobními doklady. Lustrací bylo zjištěno, že 29letý muž je osobou hledanou. Protože si při útěku způsobil krvácivé zranění hlavy, převezli ho zdravotníci k ošetření do nemocnice.
Po 17. hodině si stejná hlídka všimla v Türkově ulici totožné bílé dodávky. Přes zadní okénko bylo patrné, že za volantem sedí muž, se kterým se strážníci setkali dopoledne a o kterém věděli, že má vyslovený zákaz řízení. Když ale přistoupili k zastavenému vozidlu, seděla za volantem další známá z dopoledního případu ve Stýblově ulici a dotyčný muž seděl na místě spolujezdce. Že by řídil, odmítal. Jednadvacetiletá žena nikdy nevlastnila řidičské oprávnění, test na OPL ukázal pozitivní hodnoty na amfetamin a metanfetamin. Podezření z trestného činu šetří státní policie.
(Stalo se 14. 6. v Praze 4, po 8. a 17. hodině)

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy