01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Praskla hydraulika a člun se stal rázem neovladatelný

ikona foto 20x100

 Do bezpečí odvezli strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení. Provoz na řece se pak opět vrátil do normálu.
„Prosím, pomozte mi, rozbila se mi hydraulika a nemůžu řídit svoji loď“, zněla zoufalá žádost o pomoc na tísňovou linku strážníků v sobotu odpoledne. Hlídce na člunu se naskytl pohled na loď, která neovladatelně splouvala po proudu na levé straně Vltavy, kde bylo vyvázáno velké množství dalších plavidel. Muž na lodi se zběsilým pádlováním snažil zabránit hrozícímu střetu.
Strážníci ke člunu připluli z boku do těsné blízkosti a připoutali ho ke služební lodi. Poté ho bezpečně odtáhli do Smíchovského přístavu. Vůdce plavidla pak strážníkům pověděl, co se vlastně stalo. Když vyjel na řeku, rozjel loď a při objíždění skupiny lidí na padelboardech mu praskla hydraulika řízení. Motor se prudce stočil na druhou stranu, loď se vymrštila do protipohybu a málem se převrátila. On sám vypadl ze sedadla řidiče do zadní části lodi, kde se udeřil do hlavy o bok lodi. Jen díky správnému použití výtrhové pojistky pak motor zastavil. Nabídku ošetření 29letý muž odmítl.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy