Rekordní počet 103 osob předali pražští strážníci od počátku roku pro podezření ze spáchání trestného činu – poškozování cizí věci - svým kolegům z policie. Poslední čtyři zadrželi během uplynulého víkendu v centru metropole a v Praze 12.
Skupina cizinců upozornila autohlídku městské policie, která jela řešit rušení nočního klidu do Michalské ulice, na dva muže s igelitovými taškami v ruce, které viděli, jak několik míst posprejovali. Strážníci dva mladíky vzápětí nalezli. Oba se k činu doznali a ochotně hlídce ukázali i obsah tašek, ve kterých měly šablony a barevné spreje. Dále strážníkům ukázali i místa, na kterých zvěčnili svá díla. Pro podezření ze spáchání trestného činu hlídka omezila dvacetiletého a jednadvacetiletého muže na osobní svobodě a předala je přivolaným policistům.
V sobotu v podvečer neunikli pozornosti hlídky městské policie z Prahy 12 dva cizinci, kteří právě sprejovali na zeď podchodu v ulici Mezi Vodami. Muži ve věku třicet a šestatřicet let strážníkům uvedli, že sprejují na legální plochu a tedy se ničeho nedopouští. Bohužel se mýlili. I oni skončili na policejní služebně.
Foto MP