01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Děkovné dopisy prosinec 2021

Vážený pane řediteli, dne 1. 12. 2021 jsem jela tramvají od Jindřišské věže cca v 17:00 hod. Při čekání na tramvajové zastávce jsem zaslechla takové zvláštní pípání, a když jsem se po chvíli otočila, zjistila jsem, že jen pár metrů ode mne policisté resuscitují člověka. Stálo kolem něj možná 8 - 10 policistů (viděla jsem mezi nimi i ženu), kteří se všemi silami snažili resuscitovat s pomocí defibrilátoru. Viděla jsem jen, jak se v intervalech nad tím člověkem střídají a  pokračují do příjezdu záchranářů, kteří přijeli možná po 5 - 10 minutách.  Chtěla bych jim ze srdce poděkovat za jejich práci a snahu, kterou na tom místě pro toho cizího člověka vyvinuli. Jsem jen přihlížející člověk, ale byl to velmi silný zážitek a jsem nesmírně vděčná, že žiju v zemi, kde máme takové lidi, kteří pomáhají. Vím, že je to jejich zaměstnání, ale věřím, že pochopíte mou myšlenku. Pokud je to jen trochu možné, budu velmi ráda, když se k nim mé poděkování dostane. S pozdravem a přáním hezkého adventního času Vám a Vašim podřízeným přeje Simona Š.

Dne 6. 12. 2021 měla třída 5. A Základní školy sv. Voršily v Praze v rámci výuky dopravní výchovy preventivní program k bezpečnosti silničního provozu vedený panem Liškou. Chtěl bych tímto velmi ocenit jeho přístup k dětem a profesionálně vedený program, který měl po celé dvě vyučovací hodiny spád a sledovali jej se zaujetím všichni žáci. Byl to skvělý příklad zkušeného strážníka MP Praha, který umí nejen vše podstatné precizně a přesně vysvětlit na mnoha příkladech, ale především být dětem vzorem strážníka jako jejich opory, kdykoli to budou potřebovat. Přikláním se k tomu, že by bylo dobré jeho práci patřičně ocenit a píši Vám alespoň tuto svoji zprávu. V úctě  PaedDr. Jaromír Chalupský, třídní učitel 5. A.

Vážený pane řediteli, rád bych touto cestou (která mi byla doporučena na lince 156) srdečně a upřímně poděkoval Vaším kolegům. Bohužel, zřejmě v rámci zákona, jsem neměl tu možnost zjistit jejich jména, ale byla mi sdělena jejich služební čísla: 3174, 1885. Shodou náhodných okolností nastala situace, kdy mi 4. prosince z domu zběhlo štěňátko zlatého retrievera. „Někdo“ (pokusím se sám zjistit kdo), zavolal Vaši hlídku, aby mého pejska „zajistili“ jako „ztraceného“ či „zaběhnutého“. Na základě informací z čipu bylo zjištěno, že jsem majitel, a  měl jsem tři (snad dokonce čtyři) nepřijaté hovory z „anonymního“ čísla, abych byl na tuto situaci upozorněn… Vzhledem k současné situaci, kdy mě neustále obtěžují nějací „šmejdi“, jsem na neznámé číslo nereagoval, a až s hodinovým zpožděním jsem se dozvěděl, že to byli právě Vaši kolegové, kteří se usilovně snažili dovolat majitele psa… Rád bych tímto vyjádřil hlubokou úctu k Vaší práci a především profesionálně odvedené práci Vašich kolegů ve službě. Můj „zatoulaný“ pes byl odvezen do útulku v Troji, kde jsem si ho během nejkratší možné doby osobně vyzvedl. Prosím a žádám tímto o možnost se s Vašimi kolegy potkat a osobně jim poděkovat za profesionalitu a okamžité nasazení. Kdyby snad tento postup nebyl oficiálně možný, rád bych na Vás osobně apeloval za odměnu ve smyslu skvěle odvedené práce Vašich kolegů! Doufám, že se tato situace již nebude opakovat a omlouvám se za vše, co jsem tímto způsobil. Se srdečným pozdravem a přáním hlavně zdraví Mgr. František K.

Dne 7. prosince 2021 předal pan Michal Beránek vedení Dětského centra Strančice věcné dary, určené pro umístěné děti se zdravotním znevýhodněním. Opakovaně, již po několik let, od policistů z Obvodního ředitelství MP Praha 11 přebíráme dary určené dětem. Děkujeme všem, kteří pomáháte. Tentokrát se jednalo o pleny na jedno použití, zvlhčené ubrousky a dětskou kosmetiku. Za kolektiv pracovníků Centra komplexní péče Chocerady MUDr. Pavel Biskup, ředitel.

Dobrý den, děkuji příslušnici Vašeho sboru s číslem 2610 za darování respirátoru 6. 12. večer v metru na lince A, neboť těsně před vchodem do metra se mi někde záhadně vytrousil ten můj. A také děkuji jí i jejímu kolegovi za jejich lidský přístup a pochopení, že mě hned verbálně nelynčovali nebo z hlediska správního práva netrestali. Skutečně v tom nebyl úmysl. Po dlouhé době jsem zase měl z MP Praha dobrý pocit. Jen více takových příslušníků…  Děkuji a přeji hezký den. S pozdravem Vojtěch Č., občan Prahy.

Dobrý den, nevím, kam směřovat pochvalu, ale také nechci, aby zapadla účinná a pohotová pomoc. V pátek 10. prosince mezi 17.30 a 18. hodinou jsem překonávala cestu od domu k autu. Byla už tma a všechno namrzlé, já nepřipravena. Mám zdravotní problémy s pohybem, používám trekové hůlky, na ledě se mi rozjížděly nohy i hůlky, takže jsem s batohem na zádech a bez rukavic spadla, a nemohla vstát. Sotva jsem ulezla pár metrů po zemi, zastavilo kolem projíždějící auto městské policie, strážník pohotově vyskočil z auta a velice zkušeně a  samozřejmě mě postavil na nohy, jak anděl strážný. Vše se odehrálo  v ulici Bachova, před křižovatkou s ulicí Mikulova. Takhle si představuju, že má vypadat pomoc. Zdravím a prosím, pošlete tento mail tam, kam je třeba. Děkuji L. D.

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozdravil v právě probíhajícím adventním čase a popřál Vám požehnané svátky vánoční, mnoho zdraví a spokojenosti i v roce nadcházejícím. Současné obtížné období, kterým neustále procházíme, není příliš nakloněno osobnímu setkávání. Tak bych chtěl alespoň formou přiloženého DVD připomenout slavnostní akt a historický okamžik pro pražské celníky, tedy předání praporu Celního úřadu pro hlavní město Prahu a ocenění jeho nejlepších zaměstnanců a spolupracovníků, které se uskutečnilo v Brožíkově síni Staroměstské radnice dne 6. října 2021. Chtěl bych Vám alespoň touto cestou poděkovat za uvolnění čestné jednotky MP Praha k tomuto slavnostnímu aktu. Její začlenění do celkové koncepce a profesionální výkon podpořily celkovou důstojnost a význam akce. Chtěl bych Vám také poděkovat za vynikající spolupráci v roce letošním a věřím, že na ni navážeme i v roce následujícím. Uvědomuji si, že všichni procházíme složitým obdobím, a o to více si podpory a spolupráce vážím. V dokonalé úctě plk. Mgr. Josef Vachtl, ředitel Celního úřadu pro hlavní město Prahu.

Vážený pane řediteli, chtěla bych touto cestou poděkovat dvěma strážníkům Městské policie Prahy 10. Staráme se s mou sestrou o těžce nemocného tátu, který bydlí v Malešicích, v ulici Bydžovského. Táta je upoutaný na lůžko a již téměř nevnímá okolní svět. Dne 31. 12. 2021 se mi sesunul z polohovacího křesla, ve kterém spí už cca 2 měsíce. Sama jsem ho nedokázala zvednout a sestra byla v práci. Zavolala jsem na MP Praha 10-Malešice a požádala je o  pomoc.  Do 10 minut přijeli 2 strážníci a tátu přeložili na postel. Byli moc milí a ochotní a  řekli, že když bude znovu potřeba, opět přijedou a pomůžou nám. Neznám jejich jména, ale kdyby šlo jim Vaším prostřednictvím poděkovat  za vyřešení naší nelehké situace, budeme moc rády.  Velice si se sestrou vážíme toho, že takoví lidé ještě existují. Děkuji a přeji vám všem šťastný nový rok 2022 a hlavně zdraví, to je totiž nejdůležitější (vím, o čem mluvím). S pozdravem Blanka V. a Jitka B.

Vážený pane řediteli, milí strážníci, chtěla bych tímto nesmírně poděkovat strážníkům Prahy 12, jmenovitě panu Jindřichu H. a jeho kolegům,  služební čísla 1186, 1658 a 2585, za záchranu života mého muže. V noci z 20. na 21. prosince neváhali, i přes pozdní noční hodinu a zjevnou podnapilost mého muže, poskytnout mu pomoc a přivolat záchrannou službu. Měl velkou tržnou ránu na hlavě, velmi silně krvácel a v noci mrzlo. K jeho velkému štěstí byl převezen na CT a na neurologické vyšetření včas a naštěstí kromě těžkého otřesu mozku a 16 stehů neutrpěl závažnější následky. Historka končí trestním oznámením na neznámého taxikáře, který na I. P. Pavlova inkasoval od manželových kolegů z práce 600 Kč za dopravu mého muže domů do Písnice (to bylo cca ve 22 hodin) a cestou jej vyhodil spícího zřejmě ještě z jedoucího auta někde v Krči… Co se dělo do 1 hodiny ranní, kdy ho odvezla záchranná služba a strážník mě telefonicky kontaktoval, si bohužel můj muž díky úrazu hlavy a také díky "vánočnímu večírku, který se trochu vymkl kontrole" vůbec nepamatuje. Jisté je ale jedno, byl dezorientovaný, podchlazený a měl těžký úraz. Jenom díky duchapřítomnosti strážníků a jejich obětavosti v noci neumrzl a nevykrvácel nebo cokoli horšího. On sám se k tomu nechce vracet a od toho dne nevypil ani skleničku piva, ale vděčí Vám za hodně. Myslím, že i za život. Děkuji ještě jednou a všechno dobré do nového roku! S pozdravem Tereza B. B.

Dobrý den, zjišťoval jsem, kam mohu poslat pochvalu na konkrétního strážníka a prý mohu použít tento mail. J A proč jsem to vlastně zjišťoval? Již vícekrát jsem měl velmi pozitivní zkušenost s panem Žabkou, strážníkem na Praze 11. Popíšu tři situace, které se staly za poslední půlrok. Dítě mi u kostela na Hájích uteklo a dorazilo k přechodu dřív než já s druhým dítětem. Strážník si situace všiml, dítě zastavil a počkal s ním, než dorazíme. Díky tomu dítě zbytečně nezastavovalo projíždějící auta a já nemusel utíkat situaci hned řešit. Během dnů Prahy 11 jsem strážníka potkal podruhé a opět s dětmi. Velmi ochotně se tam věnoval nejen nám, ale i ostatním. Protože jsem si vzpomněl na předchozí situaci, rozhodl jsem se ho jako rodič oslovit a poděkovat mu za jeho dobrý příklad nejmenším. Tím jsem zjistil jeho jméno, a  proto dokážu toto poděkování nasměrovat přímo jemu. Potřetí jsem ho potkal před pár dny s dalším strážníkem u metra Háje. Všiml si pracovníka obecní úklidové firmy, který sice vynesl koš, ale nepořádek v okolí přehlédl. Pan Žabka pracovníka úklidu na nepořádek kolem upozornil a on jej uklidil. Opět s úsměvem a dokonce mu s úklidem trochu pomohl. Jsem moc rád, že tento strážník nefunguje jako rozdavač pokut, ale opravdu se zajímá o to, jak se na Praze 11 žije. Pokud bych vás mohl poprosit, předejte mu i jeho kolegům díky za jejich práci. V  této nelehké kovidové době je radost vidět někoho, kdo dělá svou práci svědomitě a zároveň neskutečně lidsky. Ještě jednou díky jemu i kolegům. S pozdravem a přáním krásných svátků vánočních Antonín V.

Vážený pane, blíží se konec roku, a proto vám chci poděkovat za to, co pro aktivní zálohu ozbrojených sil České republiky děláte. Vy jako zaměstnavatel vojáka v aktivní záloze musíte tolerovat určitá omezení, protože spojit civilní povolání a vojenské povinnosti není jednoduché. Oceňuji Váš vstřícný přístup, bez kterého by to nebylo možné. Aktivní záloha je důležitou součástí armády a k její dobré připravenosti pomáháte i vy. Vojáci v aktivní záloze i  Vy jako zaměstnavatel dobrovolně přijímáte odpovědnost za bezpečnost země. Armádě to významně pomáhá k posilování naší obranyschopnosti. Děkuji za Vaši významnou pomoc a  věřím, že vojákům v aktivní záloze vytvoříte vhodné podmínky i do budoucna. Přeji Vám klidné svátky, pevné zdraví a hodně úspěchů v profesním i osobním životě. S pozdravem armádní generál Ing. Aleš Opata, náčelník Generálního štábu AČR.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy