01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Děkovné dopisy červen 2021

Poděkování z FCB

Dobrý den, teď jsem se konečně trochu víc při vědomí dostala k telefonu a musím strašně poděkovat vašim kolegům. Včera (8. 6. 2021) jsem měla jako řidička osobního vozu nehodu s tramvají u Vojenské nemocnice na Petřinách a upadla jsem do bezvědomí. Vůbec nic si nepamatuji, ale volala mi moje paní šéfová a říkala, jak jste úžasně zasáhli a zachránili mne … děkuji moc moc moc za záchranu života jedné pošťačky, jste skvělí. J Tommy A. V.

Generální ředitelství HZS ČR se dlouhodobě věnuje záchranářské kynologii v IZS. Za dlouhé roky se psovodi MP Praha již stali nedílnou součástí tohoto sytému. Proto mi dovolte, vážený pane náměstku, abych Vám poděkoval za dlouhodobě nadstandardní spolupráci v oblasti kynologie s Vaším Útvarem psovodů, zejména pak s Bc. Jiřím Pavlovským a také Michalem Sittem. Pevně doufám, že naše spolupráce bude trvat i nadále. Brig. gen. Ing. František Zadina, náměstek generálního ředitele HZS ČR.

Poděkování prvňáčka Jirky

Dnes (12. 6. 2021) jsme byli s mamkou ve Stromovce. Táta jel s Ondrou pracovat na chalupu. Jezdili jsme s Majdou na kolech. Maminka jela na bruslích. Najednou Majda spadla. Přeslechl jsem maminku a omylem jsem odjel. Všude bylo plno lidí, ale maminku jsem neviděl. Jezdil jsem dokola. Pak jsem poprosil o pomoc studenta. Ten mne pohlídal se svými kamarády. Máma zavolala vás. Já vám moc děkuji, že jste mě našli a dovezli k mamince. Jirka P., 1. B ZŠ.

Vážený pane řediteli, obracím se na Vás ve věci přístupu členky Městské policie z Prahy 10, paní/slečny Dáši (bohužel neznám její příjmení). Považuji za důležité, abyste věděl, že mi v době těžké osobní situace, podala pomocnou ruku, a to velmi lidským a empatickým způsobem, který v dnešní prazvláštní době považuji za malý zázrak, a který ve mě zanechal hluboký dojem a úctu k této paní. Zároveň mi změnil vnímání městské policie jako takové. Dne 11. 5. 2021 jsem byla přijata do Vinohradské nemocnice a čekala jsem na vyšetření. Současná doba není jednoduchá a já jsem po souhře mnoha okolností zkrátka potřebovala vyhledat lékařskou pomoc, jelikož jsem měla extrémní panický záchvat a při mém astma jsem nemohla vůbec dýchat. Paní policistka si mě po pracovním příjezdu do nemocnice kvůli jiné osobě jako jediná všimla. Ačkoliv absolutně nemusela, naopak by mohla v dnešní době mít strach z nákazy, a určitě měla spoustu jiných starostí, oslovila mě s dotazem, zdali mi může nějak pomoci. Při pohledu do mých očí musela vytušit, že pouhé podání pomocné ruky mi v danou chvíli pomůže, stejně jako objetí a následné poskytnutí osobní společnosti, které se mi v noci na pohotovosti pražské nemocnice v covidové době zoufale nedostávalo. A já vycítila, že její dotaz není pouhá fráze. Její přítomnost, naslouchání a konejšivě vlídná slova, mi byly v danou chvíli ohromnou oporou, která podle mého názoru vysoce převyšovala pracovní povinnosti uniformované členky městské policie. Děkuji za její pomoc a závěrem si Vás dovolím požádat, abyste ji moje poděkování vyřídil, pokud to bude jenom trochu možné. V dokonalé úctě Petra P.

Dobrý den, v dnešní době neustálých stížností bych Vám ráda poděkovala za Vaši práci. Dnes jsem byla svědkem nevhodného chování osoby pod vlivem drog přímo na náměstí Jiřího z Poděbrad. Osoba slovně napadala lidí včetně dětí a také se snažila ničit panely s výstavou. Strážník, který tou dobou byl u zastávky tramvaje, začal na požádání celý incident řešit sám a situaci zvládl skvěle. Díky za každé hezké ráno. Petra Š.

Dobrý den, pane řediteli, chtěla bych tímto velice poděkovat Vám a Vaší policistce slečně Elišce, která má služební číslo 1128. Ve čtvrtek 13. 5. jsem měla menší dopravní nehodu na Václavském náměstí, a  ačkoliv jsem zdravotní sestra a pracovala jsem dlouhou dobu na ARO, neuměla jsem v této situaci zachovat úplně chladnou hlavu. A v tu chvíli mi velice skvěle pomohla právě Vaše výše zmiňovaná policistka. Hodinu mi opravdu pomáhala s vyplňováním všech potřebných dokumentů, uklidňovala všechny zúčastněné, radila s úkony, které naštěstí nemusím mít zažité (trojúhelník za auto, vesta, volání hasičů kvůli posypu silnice …). Díky a přeji co nejvíce takto srdečných a nápomocných lidí, kteří svědomitě provádí svou práci. S pozdravem a přáním pěkných dnů Barbora B.

Vážený pane řediteli, dovoluji si Vám velmi poděkovat za zajištění včerejší akce k výročí 100 let od položení základního kamene sokolovny v Modřanech. Bohužel jsme při všech povinnostech organizátorů nepožádali vaše policisty o jména. Možná se to do oficiálního dopisu nehodí, ale musím konstatovat, že byli skvělí, úžasní a nejlepší a že nám pomohli k tomu, aby celý průvod byl důstojný, chráněný a bezpečný. Jsme vám velmi vděční a skutečně nemám dostatek slov chvály pro všechny tři vaše kolegy, oba koně, pro které to musela být náročná akce, a také pro vás, že jste svolili s účastí a  podpořili nás tak. Ještě nemám k dispozici fotografie průvodu, ale zašlu je ihned, jakmile budou k  dispozici. Přeji vám všem hodně úspěchů v práci, pevné zdraví a těším se, že se jistě setkáme na nějaké hezké akci v Modřanech. S pozdravem Mgr. Michaela F.

Vážený pane řediteli, velice Vám děkuji za účast městské policie na Dětském dnu v Kolovratech, který se uskutečnil za dodržení všech epidemiologických podmínek v sobotu 5. 6. od 14 hodin na hřišti Sokol Kolovraty. Jak ukázky sebeobrany, tak ukázky práce se psy byly velmi působivé a děti zaujaly. Spolupráce s městskou policií je tradičně kvalitní a to nejen při dětských dnech. Těším se na další ukázky nejpozději za rok, 4. 6. 2022. S přáním pěkného léta Mgr. Antonín Klecanda, starosta MČ Praha-Kolovraty.

Vážený pane inženýre, rádi bychom poděkovali Vašim zaměstnancům V Zámkách, Praha 8, za dnešní skvělou přednášku "Máme rádi zvířata". Jejich vlídný, vstřícný a zároveň respekt budící přístup k dětem i nám, učitelům, je neobvyklý a stojí za to ho zmínit. Děti byly nadšené, viděly hodně praktických ukázek a ani teorie nebyla nudná - a to díky p. Ondrovi, jeho milým kolegyním a v neposlední řadě i jejich nadřízenému. Myslím, že tento zážitek byl jedním z nejhezčích dnů našeho konce školního roku. Vřelé díky a respekt Vám všem! Mirka G. a Lubor V., třídní učitelé 2. A a 2. B, ZŠ Praha 7.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy