01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Děkovné dopisy březen 2021

Dobrý den, chtěl jsem Vám v souvislosti se silně tendenčními novinovými články píšícími o „vyšinutých“ či „neadekvátních“ zákrocích strážníků proti lidem, kteří odmítají nosit roušky na veřejně přístupných místech, vyjádřit podporu. Lidé (novináře nevyjímaje) si pletou demokracii s anarchií. Zatímco anarchie neboli bezvládí znamená, že si lidé mohou dělat, co chtějí bez ohledu na ostatní, naopak v demokracii jsou domluvená nějaká společenská pravidla, která mají za cíl zpříjemnit pobyt ve společnosti (resp. v tomto případě zamezit šíření pandemie covid-19). V demokratických státech (a to i v tradičních demokraciích západně od našich hranic) se dodržování pravidel hlídá a jejich porušení trestá. Na záznamech je jasně vidět, že donucovací prostředky používáte až po dlouhém a trpělivém přemlouvání a vysvětlování poté, co daná osoba začne být (byť slovně) agresivní. Rovněž si všímám toho, že tito jedinci zcela úmyslně používají své děti jako štít, aby pak mohli křičet, jak je policie šikanuje. Nechci žít v anarchii. Držím Vám palce, nenechte se odradit tendenčními články ani útoky jednodušší části tohoto národa. Přeji pěkný den. S pozdravem Filip L.

Dobrý den! Dne 11. března 2021 cca ve 12 hod jsem převážela motorový člun z Yacht Clubu CERE, kde člun kotvíme, na naložení na jeřáb do Mariny na Císařské louce. Po výjezdu z Yacht Clubu na Vltavu směrem k železničnímu mostu mi po pár metrech zhasl motor a již nešel nastartovat. Člun se stal neovladatelným, foukal dost silný vítr a mě to hnalo nejprve na zeď pod Vyšehradem, potom zpět na řeku a zase ke zdi… Všimla si mě pěší hlídka městské policie, která se mnou udržovala slovní kontakt a v momentě, kdy to bylo možné, jsem jim hodila lano a oni mě přivázali. Vzápětí na místo připlula hlídka městské poříční policie a zajistila mé bezpečné doplutí k jeřábu na Císařskou louku. Oběma hlídkám bych chtěla moc poděkovat za velmi profesionální a zároveň lidsky provedený zákrok. Děkuji Pavla B.

Dobrý den, rád bych tímto poděkoval Vašim kolegům, kteří mi na Praze 9, resp. Praze 14, pomohli najít ztracený mobil. Mobil, který mi vypadl při bobování, našla Vaše kolegyně v civilu. Ta následně zavolala další kolegy ve službě. Stalo se tak 11. února (ano, trvalo mi to dlouho - pardon) a mě to tenkrát zachránilo hodně nervů a zároveň pomohlo užít zbylé odpoledne se syny na bobech. Prosím, pošlete Vašim kolegům. Vidět v této době takovéto chování je úžasné dvojnásob. S pozdravem Vladimír B.

Přeji dobrý den, rád bych chtěl poděkovat dvěma strážníkům, kteří mně a mému malému synovi (4 roky) pomohli ve svízelné situaci, kdy jsme zůstali v mrazu zamčení i se zaplaceným nákupem ve venkovní části prodejny na Černém Mostě, v sobotu 20. 3. 2021 v čase mezi 20:30 a 21:15. Bohužel ochranka prodejny nijak nereagovala a nemohli jsme se dostat ven, proto jsme požádali o pomoc městskou policii, která velmi rychle pochopila, že je potřeba situaci vyřešit obratem. Musím říct, že profesionální chování strážníků, ochota pomoci, zajistit dodatečné oblečení pro syna a zahřátí, nás opravdu mile překvapila. Po celou dobu čekání na ochranku se snažili synovi věnovat, podporovat ho v dobrodružství a vyvrátit tak jeho původní strach, jak se dostaneme domů, kde přespíme… Věřím, že se těmto dvěma strážníkům (bohužel jsem si v dané situaci nepoznamenal čísla ani jména) dostane našeho poděkování a pochvaly. Myslím si, že právě takový přístup dělá dobré jméno městské policii. Ještě jednou děkuji a poprosím o informaci, zda se poděkování podařilo předat sloužícím strážníkům. S pozdravem Zbyněk B.


Dobrý den, chtěl bych tímto vyjádřit velké poděkování chlapcům z Poříčního oddílu, kteří mi ve středu 17. 3. 2021 ráno pomohli v mé nelehké situaci, kdy se mi částečně potopil hausbót. Díky jejich zásahu se mi pak podařilo hausbót vyzvednout a zabezpečit. Ještě jednou moc děkuji, zaslouží si velkou pochvalu. S úctou Hynek S., SK Viking.


Dobrý den, ráda bych tímto pochválila přístup Vašich strážníků k mé osobě dne 18.03 2021, kteří byli přivoláni do supermarketu Billa na Petřinách v cca 19:30 v souvislosti s obviněním z krádeže velmi agresivní, zfetovanou ochrankou, zboží zhruba za 80 korun. Pánové viděli mou osobu i obsah mé peněženky a během lustrování, poté, co jsem byla velmi agresivně odtažena třemi muži někam „dozadu", se ke mně chovali velmi hezky, nedostala jsem ani pokutu, neboť shledali, že nevypadám jako zloděj. Jsem sociální pracovník a nikdy jsem nevzala, ani jako dítě, třeba žvýkačky, neboť mám velice kvalitní výchovu a vzdělání. Na rozdíl od „ochranky“ byli pánové velmi milí, nedali mi pokutu a jeden mne doprovodil až ven. Bohužel z toho stresu nevím služební čísla, ale Vy si to určitě vyhledáte. Prosím, podívejte se na to, celá věc je podána státní policii a byla bych ráda, kdybyste zúčastněným příslušníkům předali mou zprávu. S přátelským pozdravem Eva B.


Vážení a milí páni policisté, chtěli bychom Vám ze srdce poděkovat za páteční pomoc při hledání naší dcery Lenky. Díky Vaší spolupráci s kolegy od státní policie se Lenku podařilo rychle najít a vrátit domů dříve, než začala tma. Je to pro nás velké ponaučení, že děti se umí rychle a nečekaně ztratit. Naštěstí vše dobře dopadlo. Velice si vážíme Vaší práce. Děkujeme. Lída a Roman P.

Včera, tedy 30. 3. 2021, byla ulice Moskevská ve Vršovicích od zámečku až po náměstí Svatopluka Čecha plná natěšených lidí, kteří zde postávali a posedávali na lavičkách a konzumovali nejrůznější nápoje, až téměř do 21.00 hod. Asi 15 minut před 21. hodinou se zde objevili dva strážníci a za pár minut byla ulice prázdná. Stačila dvojice profesionálů, kteří vědí jak na to, a bylo. Díky za takové strážníky. Mirko H.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy