01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Slavnostní křest v ZOO Praha

titulka zoo reditelDnes ve dvě hodiny odpoledne se ředitel pražské městské policie pan Eduard Šuster stal kmotrem mláděte zebry Bӧhmovy - zebřího chlapečka, který se narodil 11. dubna 2015 matce Dalmácii původem ze Dvora Králové a otcovi Henrymu z Hannoveru.

Slavnostní křest proběhl ve výběhu zeber v ZOO Praha v rámci oslav Mezinárodního dne dětí. Čilé mládě ředitel strážníků pokřtil a pojmenoval Dante. Od svého kmotra dostala zebra do vínku přání všeho nejlepšího a pytel plný suchých chlebových kůrek. Ředitel nebyl jako kmotr zebřího kluka vybrán náhodně. Strážníci denně dohlížejí na bezpečnost dětí na přechodech pro chodce u základních a mateřských škol. Eduard Šuster proto i v tuto slavnostní chvíli apeloval na malé návštěvníky: „Zebra se za Vás nerozhlédne!“

Strážníci z Oddělení prevence potom pro děti v dolní části ZOO Praha připravili bohatý doprovodný program. Děti si zde na sedmi stanovištích mohli vyzkoušet například chůzi na chůdách, zasoutěžit si v hodu balónkem, zaskákat si v nafukovacím hradu a udělat si třeba řidičský průkaz. K tomu všemu jim k poslechu i tanci vyhrával DIXIBAND Městské policie hl. m. Prahy.


Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy