01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

S motorkáři na „čtrnáctce“

Titulní foto2V minulém díle fotoseriálu jsme Vám představili cyklohlídky z Prahy 6. I dnes zůstaneme u jednostopých „strojů“, ač o mnoho rychlejších a hlasitějších. Pojďte s námi nahlédnout na práci motohlídek z obvodního ředitelství Prahy 14.

S hlídkou Narcis 19 jsme projeli okrsek Kyje, Hostivice a Jahodnice. Ten den jsme začali u kyjského kostela, kde je problematický přechod pro chodce. Jedná se totiž o velmi frekventovanou cestu, kde jsou i dvě autobusové zastávky a v blízkosti základní škola. Je tak nasnadě, že je zde velký pohyb chodců a tím je častější dohled strážníků nutný.  Ani ne o kilometr dál, jsme provedli kontrolu místa, kde se zdržují lidé bez domova a pokračovali jsme kontrolou lesa Lehovec a Čihadla. Jak nám kolegové z Prahy 14 řekli, občas se zde schází skupinka mládeže, která popíjí alkoholické nápoje. Tentokrát však byly lesy „čisté“. Mohla tak následovat kontrola opuštěného kynologického objektu a o kus dál, u kyjského rybníka, kontrola rybářů, zda mají platné rybářské povolení. 

V závěru naší minireportáže zastavila hlídka několik vozidel v ulici Rožmberská, která projížděla bez rozsvícených světel…  

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy