01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Slavnostní zakončení 4. ročníku Senior Akademie

titulka senior akademieDne 5.května v odpoledních hodinách proběhlo slavnostní zakončení 4. ročníku Senior Akademie v Praze 5, kterou ve spolupráci s městskou částí pro seniorky a seniory připravila Městská policie Praha. Čtvrtý ročník absolvovalo celkem 54 seniorů z 60 přihlášených.

Městská policie hl. m. Prahy ve spolupráci s městskými částmi připravuje cyklus uceleného vzdělávacího preventivního programu na principu univerzity třetího věku již osm let. Cyklus tvoří 12 přednáškových bloků, v rámci kterých jsou podrobněji probírána témata, jako je prevence osobního bezpečí, ochrana zabezpečení majetku, finanční gramotnost, domácí násilí, základy právního vědomí a další. Celý projekt je rozložen do třech měsíců a je realizován vždy jeden den v týdnu.

Po ukončení všichni absolventi obdrželi z rukou radního pro bezpečnost pana Libora Hadravy a ředitele pražské městské policie pana Eduarda Šustera pamětní listy a drobné předměty k ochraně osobního bezpečí a zabezpečení majetku. Devět seniorek obdrželo navíc ještě hodnotný dar – hodinky, jako poděkování za to, že absolvovali všechny čtyři ročníky. Libor Hadrava uvádí: „Městská policie má tento preventivní program výborně zpracovaný. O tom svědčí i fakt, že z celkového počtu 263 seniorů z Prahy 5, někteří absolvovali všechny čtyři ročníky. Tyto preventivní programy velmi podporuji, protože senioři jsou velmi zranitelní a je zapotřebí je na možná rizika neustále upozorňovat“. Ředitel městské policie Eduard Šuster dodává: „Pro posluchače Senior Akademie pražská městská policie nabízí také tři exkurze, a to do Útulku pro opuštěná zvířata v Troji, na Centrální operační středisko městské policie a do Muzea Policie ČR.“

Celé slavnostní odpoledne bylo zakončeno tanečním vystoupením seniorského tanečního sboru Marietta.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy