01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Agresivní žena kopala do zaparkovaných automobilů

01Agresivní žena v Pařížské ulici kopala do zaparkovaných automobilů. Strážníci jí dopadli a předali kolegům z Policie ČR

VIDEO

V neděli ráno oslovil strážníky z Prahy 1 muž, který hlídce oznámil, že v ulici Pařížská se nachází žena, která bosá kope do zaparkovaných automobilů. Hlídce poskytl i podrobný popis agresivní ženy. Hlídka strážníků ihned vyrazila na místo. V ulici Pařížská zjistili od dalších svědků události, že žena odpovídající popisu oznamovatele, kopala do výloh obchodů, převrhla na chodník květináče s květinami, kopala do zaparkovaných automobilů, a na jeden vylezla a skákala mu po střeše.

Strážníci po chvíli mladou ženu spatřili. Hlídka ženu vyzvala, aby se zastavila, prokázala svou totožnosti a podala vysvětlení k celé věci. Ona však na tuto výzvu nereagovala a dala se před strážníky na útěk. Hlídka jí však po chvíli dostihla. Mladá žena se však pokusila strážníky fyzicky napadnout. Proto strážníci proti agresivní ženě použili hmaty a chvaty sebeobrany a následně přiložili i pouta.

Žena byla zmatená a nedokázala vysvětlit své počínání. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, byla celá věc na místě předána Policii ČR k dalšímu opatření.  
VIDEO

 

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy