01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Stopadesátšestka na čtrnáctce

titulka praha14„To snad není možný. Děláš jenom ostudu. Doma si to spolu vyřídíme! A teď padej do auta, jinak uvidíš!“ Toto jsou slova jednoho z rodičů, který si musel vyzvednout svého šestnáctiletého syna poté, co jej hlídka městské policie na Černém mostě zkontrolovala na alkohol s pozitivním výsledkem přes jedno promile.

Asi před čtrnácti dny jsme Vám představili v krátké reportáži činnost strážníků zajišťující linku 156 na Praze 4. Nyní, na Velikonoce, jsme vyrazili na noční směnu do okrajové části Prahy – Černý most. Místní strážníci mají na svém kontě velký počet zadržených hledaných osob, zadržených řidičů a mladistvých pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Pokud jedete se strážníky za určitým cílem a problémem, tak většinou platí základní zákon schválnosti a to, že se vůbec nic se nestane. Naše noční ovšem byla opakem. Stačilo prvních patnáct minut a narazili jsme na skupinku mladistvých, kteří naprosto s klidem popíjeli vodku u nákupního centra. Výsledek byl následující: 0,2 – 1,23 promile. Vše bylo řádně zaznamenáno, zavolána Policie ČR a vyrozuměni rodiče. Ti se poté museli dostavit na místo a své ratolesti si vyzvednout. Jaké bylo nadšení zákonných zástupců je asi jasné z úvodu. Pokračování celé směny probíhalo, po vyřízení této události, již standardním způsobem. Vzhledem k období byl zvýšený dohled nad hřbitovy a jejich bezprostředním okolí. Strážníci provedli několik kontrol „podezřelých“ řidičů“, vyjížděli jsme na rušení nočního klidu a provedli namátkové kontroly osob a jejich lustraci.

Musím podotknout, že strážníci z naší směny byli opravdoví profesionálové s perfektní místní znalostí. Na závěr malý postřeh. Když jsme stáli nedaleko nákupního centra, tak jeden ze strážníků zaběhl za budovu se slovy: „To je tuhle směnu již třetí.“ Původně jsem myslel, že se jedná o nějakou „závadovou osobu“, ale ve skutečnosti se jednalo o malého dupajícího ježka, který si to vykračoval přes ulici. Bylo to rozhodně milejší, než řešit alkohol u mladistvých.

 

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy