titulka letnanyKaždodenní život v Praze se nepatrně změnil, a to v souvislosti s mistrovstvím světa v ledním hokeji, které začalo 1. května a potrvá až do 17. května 2015. MS se pořádá v Praze již po desáté. Za existence Městské policie Praha je to pak po třetí (rok 1992, rok 2004 a 2015). Jak moc se v této době liší každodenní služba strážníků z Prahy 9, kde MS probíhá, jsme se jeli podívat v úterý 5. května. Vy se na to můžete podívat nyní, prostřednictvím našeho fotoseriálu.

Vybrali jsme si strážníky, kteří ten den sloužili jako autohlídka. Proběhla každodenní instruktáž, rozdělení úkolů, a pak už rovnou do terénu. Začínáme kontrolou oprávněnosti parkování v okolí metra Letňany – je bez závad. Sestupujeme do prostor metra, abychom zde zkontrolovali veřejný pořádek. „Skvělé, že vás vidím, pánové. Našli tady nějaké doklady i s peněženkou. Můžu vám je dát?“ ptá se dozorčí stanice a mává nám před obličejem nalezenou peněženkou. Strážníci sepíší nezbytnosti o převzetí nalezených dokladů a dál pokračujeme v činnosti. Ten den ještě kontrolujeme dodržování vyhlášky města o čipování psů, provedeme kontrolu lesíka na okraji Letňan a lesoparku, kde se často zdržují lidé bez domova. Během této kontroly přebíráme oznámení o zadrženém pachateli krádeže v obchodním domě. Později se však ukáže, že hlášení bylo plané. 

Inu, mistrovství nemistrovství, strážníci z Prahy 9 si plní své každodenní úkoly v ulicích metropole.

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)