titulka praha14„To snad není možný. Děláš jenom ostudu. Doma si to spolu vyřídíme! A teď padej do auta, jinak uvidíš!“ Toto jsou slova jednoho z rodičů, který si musel vyzvednout svého šestnáctiletého syna poté, co jej hlídka městské policie na Černém mostě zkontrolovala na alkohol s pozitivním výsledkem přes jedno promile.

Asi před čtrnácti dny jsme Vám představili v krátké reportáži činnost strážníků zajišťující linku 156 na Praze 4. Nyní, na Velikonoce, jsme vyrazili na noční směnu do okrajové části Prahy – Černý most. Místní strážníci mají na svém kontě velký počet zadržených hledaných osob, zadržených řidičů a mladistvých pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. Pokud jedete se strážníky za určitým cílem a problémem, tak většinou platí základní zákon schválnosti a to, že se vůbec nic se nestane. Naše noční ovšem byla opakem. Stačilo prvních patnáct minut a narazili jsme na skupinku mladistvých, kteří naprosto s klidem popíjeli vodku u nákupního centra. Výsledek byl následující: 0,2 – 1,23 promile. Vše bylo řádně zaznamenáno, zavolána Policie ČR a vyrozuměni rodiče. Ti se poté museli dostavit na místo a své ratolesti si vyzvednout. Jaké bylo nadšení zákonných zástupců je asi jasné z úvodu. Pokračování celé směny probíhalo, po vyřízení této události, již standardním způsobem. Vzhledem k období byl zvýšený dohled nad hřbitovy a jejich bezprostředním okolí. Strážníci provedli několik kontrol „podezřelých“ řidičů“, vyjížděli jsme na rušení nočního klidu a provedli namátkové kontroly osob a jejich lustraci.

Musím podotknout, že strážníci z naší směny byli opravdoví profesionálové s perfektní místní znalostí. Na závěr malý postřeh. Když jsme stáli nedaleko nákupního centra, tak jeden ze strážníků zaběhl za budovu se slovy: „To je tuhle směnu již třetí.“ Původně jsem myslel, že se jedná o nějakou „závadovou osobu“, ale ve skutečnosti se jednalo o malého dupajícího ježka, který si to vykračoval přes ulici. Bylo to rozhodně milejší, než řešit alkohol u mladistvých.

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 10, dále se podíváme na problematiku padělání parkovacích karet pro „invalidy“, můžete si přečíst o vzniku a focení nového kalendáře MP Praha s Miss ČR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)