94A6238 260V našem dnešním díle fotoseriálu, který pro Vás každý týden připravujeme, budete moct nahlédnout do zákulisí psovodů Městské policie hl. m. Prahy. Strážníci se svými psími pomocníky slouží v rámci celé metropole.

Společně dohlížejí na veřejný pořádek, a to ve dne v noci. Čtyřnozí kolegové dokáží vyhledat zraněné osoby v sutinách stejně tak výborně, jako vypátrat pachatele trestných činů. To pochopitelně jen v případě žádosti Policie ČR a jiných úřadů, s kterými psovodi z městské policie často spolupracují. Není tomu ani měsíc, co služební pes Alex dokázal zachránit život staršímu muži tím, že jej vystopoval a označil jeho místo strážníkům. Muž, který byl nezvěstný 36 hodin, značně podchlazený, dezorientovaný a zesláblý, byl nalezen v Modřanské rokli. A takových případů je spousta. My jsme v úterý 10. března prošli s psovody Městské policie hl. m. Prahy celou řadu míst. Vy se na ně můžete podívat prostřednictvím fotografií pořízených z Hlavního nádraží, Františkánské zahrady, ale i ze sutin na Kolbence či ze zahrádkářské osady v Hloubětíně.


Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)