Bez názvu 2Vážené kolegyně a kolegové záchranáři, hasiči, policisté a strážníci,
dnes a denně vyrážíte bez zaváhání pomáhat lidem, kteří se ocitli v nebezpečí. Většina z vás nechodí „do práce“, ale tím, co děláte, naplňujete poslání, které vám dává smysl.

Jedním z vás je již více než 16 let i Martin David, strážník Městské policie Nový Jičín.

Stejně jako vy nikdy příliš neuvažoval nad tím, co kdyby a prostě konal, co cítil, že je správné. Na svém kontě má řadu zadržených osob i spousty dobrých skutků. Nyní se mu však v hlavě často honí takové myšlenky…

„Dnes mám noční. Bude klid, nebo ne? Potkám zas ty fetky, které obtěžují lidi na nádraží? Čert ví, zda nemají žloutenku. Minule jsem se málem píchnul o jehlu. Hrot zastavil až šev na rukavici. Nesmím onemocnět, nesmí se mi nic stát…“

Nezačal se ve službě bát. Zubatá mu rychle a nečekaně na začátku ledna vzala to nejcennější, jeho ženu Petru. Najednou zůstal sám se čtyřletým Vojtíškem a dvanáctiletou Klárkou. Do jejich právě dostavěného domu se vkradla velká odpovědnost za celou rodinu. Žádná banka nemá slitování a Martin slíbil Petře, že se o všechny postará, a také proto dělá vše, co může.

My všichni jeho kolegové jsme odhodláni Martinovi pomoci. Nechceme dopustit, aby musel prodat dům a rodina přišla i o střechu nad hlavou.

Vážené kolegyně a kolegové, chci vás požádat o solidaritu a příspěvek do veřejné sbírky pro Martina. Jsme všichni jedna velká rodina a nikdo nevíme, kdy můžeme podobnou pomoc potřebovat. Zvláště, když vlastně denně riskujeme život pro někoho jiného.

Č. účtu veřejné sbírky, kde je možno zaslat finanční pomoc:

107-9450260257/0100 – Komerční banka, a.s.

Velice si vážím, každé nabídnuté pomoci a všem přeji, aby nikdy ve svém životě nemuseli řešit podobnou záležitost ve své rodině.

Mgr. Jiří Klein v.r.

                                                                                                                            ředitel městské policie

Poznámka:

Osvědčení k veřejné sbírce a krátké video naleznete na: http://www.mpnj.cz/sbirka-pro-martina

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)