pandy titulkaJe vaším velkým snem vyfotografovat se s velkou pandou na Staroměstském náměstí? Nebo snad s přerostlým krtkem či ledním medvědem? Chcete vidět obří bubliny? Od zítřka se vám to už nepoštěstí.

Od 15. října totiž nabývá účinnosti obecně závazná vyhláška hl. m. Prahy, která upravuje provozování pouliční umělecké produkce na veřejně přístupných místech. Zcela zakázaná bude taková produkce například na Křižovnickém nebo Velkopřevorském náměstí, ale také na celém Staroměstském náměstí.

Vyhláška mimo jiné také přímo zakazuje vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů a počítačových her a vystoupení v převlecích, které zjevně přesahují proporce dospělého člověka. Zákaz se dotkne i vytváření zmíněných bublin a použití aerosolových rozprašovačů.

Podle názoru magistrátu HMP se za pouliční uměleckou veřejnou produkci nedá považovat jakékoliv vystoupení se zvířaty, ale ani tzv. „levitující“ osoby nebo „živé sochy“. Jelikož se v takových případech nejedná o užívání pozemní komunikace běžným způsobem, měly by mít provozující osoby povolení k záboru veřejného prostranství.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)