394A8140 titulkaObčas se stávají různé nepochopitelné věci. Například před několika měsíci měla chůva v jedné pražské rodině na starosti dvě děti, se kterými měla odejít na procházku. Před odchodem se však holčička schovala na balkoně za stavební deskou tak, aby o ní chůva nevěděla. Chůva pak pozavírala všechna okna i dveře a odešla s jejím bráškou. Holčička zůstala na balkoně, ze kterého z důvodu připravovaných stavebních prací a rekonstrukce fasády byly demontované výplně stěn.

Stalo se v říjnu loňského roku na Petřinách, kdy volající oznámil na linku 156, že v OSMÉM patře protějšího domu na nezajištěném balkóně sedí malá holčička jen v tričku, teplácích a ponožkách. Přivolané autohlídce pak volající přesně ukázal místo, kde by dívenka měla být.

Jeden ze strážníků využil rozestavěného lešení a vylezl po něm do příslušného osmého patra. Dívenka tady stále čekala, až ji chůva najde… A chůva prý nešla a nešla…

Na místě nakonec zasahovali i hasiči, kteří pomocí plošiny holčičku bezpečně dostali na zem, kde ji předali vystresovanému tatínkovi.

Tím strážníkem byl Jan Prýmas. Ve čtvrtek 20. června byl jedním ze čtyř strážníků, kteří z rukou radního pro bezpečnost Obvodního úřadu Praha 6, pana Zdeňka Hořánka, převzali ocenění za svoji práci na úseku bezpečnosti a prevence kriminality na obvodě Praha 6.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)