394A5812 titulkaKrásnou tradiční akci pořádají v předvelikonočním období strážníci z Obvodního ředitelství Prahy 2. Každým rokem ve spolupráci s ÚMČ Praha 2 navštěvují různé základní školy a veřejná místa, kde se s dětmi a i se zájemci z řad dospělých na chvíli zastaví ve svých rutinních povinnostech a věnují se společně s ostatními pletení pomlázek.

Z původního neoficiálního záměru, kdy se několik kolegů ve svém volném čase rozhodlo naučit pár dětí v prostorách městské knihovny plést z vrbového proutí pomlázky, se nakonec stala oficiální každoroční tradice. Letos se konal už desátý ročník nazvaný: „Pleteme pomlázky s Městkou policií Praha 2“. Strážníci navštívili několik základních škol napříč druhým pražským obvodem a ošizena nezůstala ani veřejnost. Maminky, babičky, vnoučátka, tatínci a další si mohli pomlázky uplést ve Vinohradské knihovně anebo na náměstí Míru. Kromě dovednosti, jak neposedné proutky zkrotit tak, aby byl tvar správný, se děti mimo jiné dozvěděly i to, proč se zdobí pentličkami, jak má být správná pomlázka ohebná, aby chlapci mohli vyšupat děvčata, co se děje v přestupném roce a jak o proutky a pomlázku správně pečovat. To, že je o tuto akci velký zájem, svědčí i počet upletených pomlázek. Letos jich bylo na tisíc čtyři sta kusů.

Přejeme Vám krásné velikonoční svátky a u pletení na viděnou zase za rok.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka prosinec web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž z Obvodního ředitelství Praha 10, dále se podíváme na problematiku padělání parkovacích karet pro „invalidy“, můžete si přečíst o vzniku a focení nového kalendáře MP Praha s Miss ČR a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)