Kolo 3 web upraveno titulkaV Praze roste obliba elektrokoloběžek a elektrokol. Jejich uživatelé však zapomínají, že na ulicích nejsou sami. Občas kola i koloběžky prostě překáží všude možně… Narazíme na ně uprostřed chodníku, před vchodem do budovy, před vstupem do metra, před přechodem pro chodce, na vodícím pásu pro nevidomé.

Pamatujte, že umístit kolo přímo ke zdi nebo ke sloupu osvětlení, zabere jen malou chvilku. A velmi tím usnadníte život invalidům, nevidomým, jiným handicapovaným i maminkám s kočárky.

Zkrátka a dobře: trochu ohleduplnosti, prosím. Děkujeme.

 

There is a new phenomenon in Prague – e-bicycles and e-scooters. However their users forget they’re not alone in the streets. They leave these vehicles anywhere…in the middle of pavements, in front of entrances of buildings, the undergroun, by zebra crossings, at the guiding lanes for the blind.

Please remember that parking the bike against a wall or a lamp post takes only a moment. This way you can make life easier for the disabled, the blind or parents with prams.

In other words, please respect the others.

Thank you.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)