VánoceLetošní Vánoce byly nejštědřejší za posledních 5 let. Naopak Silvestr patřil k průměru.

Přesně 8,1 tun suchého krmiva, konzerv, piškotů a pamlsků přineslo téměř 15 tisíc lidí během dnů otevřených dveří na Vánoce do trojského útulku pražských strážníků. Nejštědřejší byli na Štědrý den. Darované krmení pokryje téměř 3/4 roku. Kromě potravy dostala zvířata misky, hračky, obojky, vodítka a deky do kotců. Někteří pomohli také penězi, za dva dny se na darovém účtu sešlo 26,5 tisíce korun. Společně s dalšími finančními prostředky budou peníze použity na moderní vybavení veterinárních ordinací a další obnovu a vybavení prostor. „Za projevenou pomoc velmi děkujeme a vážíme si jí. Nejen díky ní pak můžeme péči a starost o zvířata stále zlepšovat“, sdělil ředitel městské policie Eduard Šuster. Ve srovnání s jinými roky byl konec roku 2018 naopak nejnáročnější na počet odložených zvířat, nejčastěji se jednalo o nechtěná štěňata. Díky skvělé péči ošetřovatelů si je mohou zájemci od dnešního dne vzít do svých domovů.

Na Silvestra a Nový rok bylo do útulku v Troji nahlášeno celkem 37 nálezů a 35 ztracených psů. Fyzicky bylo přijato celkem 18 zvířat z nichž 13 bylo téměř bezprostředně vráceno zpět domů k jejich majitelům. Právě perfektní práce ošetřovatelů stála za tím, že i přes chybějící řádné označení některých zvířat, se je díky popisu podařilo dohledat v systému, takže si pro ně majitelé přijeli rovnou na místo nálezu.

 

Rok 2017 patřil mezi nejlepší za poslední léta, co se týká ztracených zvířat. Ztrát bylo nahlášeno 26, fyzicky přijato 7 psů, do dvou dnů byli všichni zpět doma u svých majitelů.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps říjen web

V novém čísle se podíváme na Městskou policii Mělník, dále si můžete přečíst zajímavý článek Mezi nebem a zemí, či nahlédnout do historie osmatřicátého roku... a mnoho dalšího

archiv (od roku 2004)