43336529 191387108419335 1755814726895403008 n titulkaV rámci oslav 100. výročí vzniku samostatné Československé republiky se Městská policie hl. m. Prahy zúčastní slavnostní přehlídky na Evropské třídě i  víkendového programu na Letenské pláni. Strážníci se budou také významně podílet na zajištění bezpečnostního opatření v souvislosti s oslavami, standardně zajišťovat veřejný pořádek a dohlížet na dodržování dopravních omezení.

Metropolitní strážníci budou 28. října v pochodovém proudu slavnostní přehlídky na Evropské třídě s hrdostí zastupovat 8500 svých kolegů z městských a obecních policií z celé České republiky. Slavnostní prapor ponese jejich čestná jednotka, kterou doplní zástupci Útvaru psovodů a deset služebních koní s jezdci z Jízdní skupiny. Nebude chybět ani technika využívaná v rámci přímého výkonu služby včetně speciálních vozidel určených pro přepravu koní nebo službu Poříčního útvaru.

Od pátku do neděle budou na Letenské pláni probíhat doprovodné akce. Mezi statickými ukázkami techniky ozbrojených sil a bezpečnostních sborů bude pražská městská policie zastoupena celou řadou vozidel – Hyundai i30,VW Transporter, Ford Ranger Limit, Hyundai Tuscon, Mercedes Benz Sprinter (speciál pro záchranáře), Ford Transit (odvoz opilých osob), VW Caddy a VW Transporter Kombi, dále služebním motocyklem Honda CB500XA a motocyklem/tříkolkou Can Am Bombardier s rozšířenou zdravotní výbavou pro poskytování první pomoci. V klidové zóně bude pro návštěvníky po celé tři dny připraven náborově prezentační stánek a výstava velkoformátových desek, která bude připomenutím loňského 25.  výročí a průřezem historie i činností pražské městské policie. Pozornosti dětí určitě neunikne skákací hrad. V pátek od 17 hodin a v sobotu od 13 hodin budou zájemci moci zhlédnout dynamické ukázky Jízdní skupiny, které se tradičně těší velké oblibě diváků.

Kromě uvedených výjimečných akcí budou po celé Praze probíhat desítky dalších, které jsou v gesci Policie ČR a na kterých MP Praha spolupracuje. Na zajištění klidného průběhu oslav se budou podílet stovky strážníků. Každodenní činnost městské policie nebude žádným způsobem omezena.

Informace o dopravních omezeních a změnách MHD zde: http://prehlidka2018.army.cz/informace-pro-verejnost

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka web listopad

V novém čísle se ohlédneme formou vzpomínek našich zaměstnanců na listopadové události roku 1989, dále v rubrice Historie vám nabízíme exkurzi do tábora Vojna u Příbrami, ukážeme vám práci našich kolegů u MP Rakovník a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)