titulka web kolegium 2018Během dvoudenního setkání budou zástupci Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy jednat především o problémech spojených s náborem nových strážníků a ochranou osobních údajů. V pátek si pak budou moci prohlédnout techniku a vybavení pražských strážníků, útulek pro opuštěná zvířata a podívají se také na činnost jízdní skupiny.

Jsem rád, že se s vámi mohu dnes setkat, protože problémy, se kterými se potýkáte a které musíte řešit, se samozřejmě týkají také hlavního města. V současné době řešíte, stejně jako my zde v Praze, především problémy spojené s nedostatkem strážníků. Úkolem nás politiků je pomoci vám sehnat dostatek finančních prostředků na jejich mzdy. Na druhou stranu je nutné si uvědomit, že peníze jsou potřeba i v dalších oblastech, jako je školství, zdravotnictví, doprava a další,“ uvedl na začátku radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava.

S nedostatkem lidí se také potýká Policie ČR, což potvrdili hosté setkání 1. náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek i ředitel Krajského ředitelství Policie hl. m. Prahy Miloš Trojánek. 

Kolegium ředitelů městských policii statutárních měst a Hlavního města Prahy funguje od roku 1998, má 26 členů, schází se dvakrát ročně v různých statutárních městech a zastupuje 5 900 zaměstnanců, z toho 5 200 strážníků. V Praze se Kolegium sešlo po 13 letech.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka cerven web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme rozhovor s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem o tématech životního prostředí v metropoli, dále se podíváme na práci hasičů trochu z jiného pohledu, pozveme vás na výstavu Kají Saudka a mnoho dalšího…

archiv (od roku 2004)