titulka

Ochota veřejnosti pomoci opuštěným, nalezeným a mnohdy i týraným zvířatům je skutečně bezmezná. Za šest let se na darovém účtu pražské městské policie, který slouží výhradně pro potřeby útulků, sešla úctyhodná částka 2 755 237 Kč.

Za většinu naspořených peněz se dovybavil trojský i měcholupský útulek. Nově nebo moderněji se vybavovaly jak veterinární ordinace a laboratoře, tak samotná provozní část. Nyní tak veterináři používají modernější digitalizovaný rentgen, díky kterému mají k dispozici kvalitnější zobrazení snímků a novou operační lampu. V laboratořích pak využívají nové analyzátory moči, krve a imunologický stabilizátor, který ihned odhalí rozsah zdravotních potíží zvířete. Provozní části byly zmodernizovány pořízením sušicího boxu,  vany pro psy, elektrického upravovacího stroje a SPA přístroje,  které přinesou větší komfort jak zvířatům, tak jejich ošetřovatelům. Také dvě nové velkokapacitní pračky jsou prakticky stále v provozu, využívají se pro praní dek z kotců. Své místo v trojském útulku najde také nová voliéra pro dlouhodobé umístění ptactva, které ulétlo z pražských domácností. Celkem bylo na tuto modernizaci použito téměř 2 400 000 korun.

 

Rádi bychom poděkovali všem dárcům za pomoc, kterou dlouhodobě projevují útulkům spravovaných městskou policií.  Od roku 1993, kdy městská police převzala útulky do správy, se zde vystřídalo přes 81 tisíc rozličných zvířat.

 

 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka spadávka nová1 kopie kopie

V tomto čísle vás seznámíme s novými motocykly MP Praha, přinášíme rozhovor s panem náměstkem Ludvíkem Klemou, podíváme se na krádeže vozidel a mnoho dalšího…   

archiv (od roku 2004)