kolo13.2.2015
Cyklista s bezmála 2 ‰ se „projížděl“ v Horních Měcholupech

Včera po desáté hodině večer prováděla hlídka strážníků z Prahy 15 běžnou hlídkovou činnost v ulici Lochotínská, kde si všimla cyklisty jedoucího na jízdním kole, jehož jízda byla velmi nejistá.

Cyklista se motal po silnici, měl očividně problémy se stabilitou a v křižovatce ulic Lochotínská a Evy Olmerové dokonce spadl z jízdního kola. Přesto na něj opět nasedl a chtěl pokračovat v této „jízdě“ dál. Strážníci pojali podezření, že je cyklista pod vlivem alkoholu, proto jej zastavili. Muž však nebyl schopen předložit hlídce doklad totožnosti. Nakonec jim sdělil své osobní údaje pouze ústně. Podezření hlídky se potvrdilo i při komunikaci s ním, protože jeho projev byl skoro nesrozumitelný a byl z něj silně cítit alkohol. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo následně naměřeno 1,97 ‰ alkoholu v dechu. Strážníci muže poučili, že svou cestu domů může dokončit pouze tak, že půjde po svých a kolo poveze vedle sebe. Muž jejich poučení uposlechl. Své jednání bude muset cyklista vysvětlovat úřadníkům příslušného správního úřadu.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)