alkohol13.2.2015
Strážníci zadrželi řidiče podezřelého z řízení pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky

V neděli v půl páté ráno prováděli strážnici z Prahy 6 kontrolní činnost v ulici Zvoníčkova, kde si hlídka všimla osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po vozovce měnil bezdůvodně rychlost jízdy a ohrožoval tak ostatní účastníky silničního provozu.

Strážníci proto pojali podezření, že by řidič mohl být pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Strážnici proto vozidlo zastavili. Ihned poté se otevřeli dveře vozidla řidič a spolujezdec se dali na útěk. Oba však byli po krátkém pronásledování dostiženi a přivedeni zpět k vozidlu. Muži odmítli předložit doklady a řidič, ze kterého byl silně cítit alkohol a nesrozumitelně mluvil, odmítl provedení dechové zkoušky. Hlídka proto na místo přivolala Policii ČR. Řidič vozidla poté už za přítomnosti policistů navíc zaútočil úderem pěstí na jednoho ze strážníků. Celou věc dále šetří Policie ČR. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)