drager127.1.2015
Strážníci předali Policii ČR muže a ženu podezřelé z řízení pod vlivem alkoholu

V pátek večer prováděli strážníci z Prahy 14 kontrolní činnost v ulici 9. května, kde si všimli muže, který vyšel z restaurace, nastoupil do jednoho z vozidel a vyjel do ulice Manželů Dostálových.

Protože řidič jel agresivně, strážníci pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu. Hlídka se rozhodla vozidlo zastavit. Řidič na pokyn k zastavení zareagoval tak, že vůz zaparkoval do řady osobních vozidel a dělal, že strážníky nevidí. Hlídka ho poté vyzvala k předložení dokladů. Muž však hlídce řekl, že doklady nemá. Zato z něj byl silně cítit alkohol a měl lesklé oči. Muž se dokonce přiznal, že vypil v restauraci „jedno“ pivo. Provedení orientační dechové zkoušky však striktně odmítl. Strážníky se dokonce pokusil zmást, když ústně nadiktoval osobní údaje sice existující osoby, avšak úplně cizí osoby. Občanský průkaz muž předložil až poté, co ho hlídka chtěla předvést ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Protože muž byl podezřelý z požití alkoholu, hlídka muže přece jen předala Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření. Provedením místního šetření navíc hlídka zjistila od obsluhy baru, kde muž pobýval, že vypil nejméně 5 velkých piv. I tato informace byla předána hlídce Policie ČR.

Další velmi obdobný případ zaznamenali strážníci z Prahy 1 v pondělí okolo půl jedenácté večer.

V ulici Politických vězňů si hlídka městské policie, která zde prováděla běžnou hlídkovou činnost, všimla ženy, která šla vrávoravou chůzí. Poté nasedla do nedaleko zaparkovaného vozidla a rozjela se. Žena se rozjela směrem k hlídce strážníků. Protože zde vzniklo důvodné podezření na řízení vozidla pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, hlídka řidičku za pomoci svítilny s červeným světlem zastavila. Po kontrole totožnosti strážníci ženu vyzvali k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Vzhledem k tomu, že toto jednačtyřicetiletá žena odmítla, strážníci na místo přivolali kolegy z Policie ČR, kteří si celou událost převzali k dalšímu šetření.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)