telefon26.1.2015
Zmatený muž nechtěl opustit toalety nákupního centra. Nakonec skončil na psychiatrické klinice

V pátek kolem druhé hodiny odpoledne bylo na tísňovou linku „156“ přijato oznámení, že se v Hostivaři v nákupním centru nachází na toaletách zmatený muž a nechce odejít.

Na místo byla vyslána hlídka strážníků z Prahy 15, která se zde spojila s ostrahou nákupního centra. Ta je odvedla na toalety, kde se měl dotyčný nacházet. Muž však s hlídkou nedokázal komunikovat a choval se velmi zmateně. Strážníci velmi citlivě muže vyvedli před nákupní centrum a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Po příjezdu záchranářů se muž odmítal podrobit lékařskému vyšetření a při nástupu do sanitky se začal se zdravotníky i hlídkou strážníků prát. Strážníci ho proto vyzvali, aby zanechal svého jednání, jinak použijí donucovací prostředky. Na tuto výzvu však muž vůbec nereagoval a i nadále se choval velmi agresivně. Protože hrozilo, že by svým chováním mohl ublížit nejen sobě, ale i zasahujícím záchranářům, strážníci proti muži použili donucovací prostředky a přiložili mu pouta. Následně byl muž převezen na psychiatrickou kliniku jedné pražské nemocnice.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)