konopi19.1.2015
Uplynulý víkend ve znamení opilých nebo zdrogovaných řidičů

Městská policie Praha zaznamenala v uplynulém víkendu několik případů řidičů pod vlivem alkoholu, drog a se zákazem řízení. Všechny případy šetří Policie ČR

V pátek odpoledne, když strážníci z Prahy 15 prováděli kontrolní činnost v ulici Holoubkovská, uviděli muže, jak vrávoravou chůzí jde k jednomu ze zaparkovaných vozidel. Zjevně opilý muž do něj nastoupil a nekoordinovanou jízdou se rozjel. Strážníci z tohoto důvodu vozidlo zastavili. Muž při komunikaci skutečně jevil známky opilosti. Nesrozumitelně mluvil a byl z něj silně cítit alkohol. Na dotaz hlídky, zda pil, přiznal, že vypil v práci „několik skleniček“. Strážníci mu následnou kontrolou naměřili skoro jeden a půl promile. Případ si převzala Policie ČR.

V neděli večer strážníci z Prahy 2 prováděli hlídkovou činnost na Karlově náměstí. Zde si hlídka všimla řidiče, který zaparkoval vozidlo na chodník tak, že byl znemožněn pohyb chodců. Strážníci šli proto řidiče na špatné parkování upozornit a při tom zjistila, že muž jeví známky opilosti a je z něj cítit alkohol. Muž se strážníkům nakonec sám přiznal, že před jízdou pil. Hlídka proto u něj provedla orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 2,59 ‰. Strážníci navíc zjistili, že muž ani nevlastní řidičské oprávnění. Případ dále šetří Policie ČR.

V sobotu v osm hodin ráno prováděli strážníci z Prahy 11 kontrolní činnost v Brodského ulici, když náhle proti služebnímu vozidlu městské policie vyjelo jiné vozidlo, které nemělo rozsvícená světla. Strážníci proto vozidlo zastavili a následnou kontrolou zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Na svoji „obhajobu“ muž strážníkům sdělil, že přestože není vlastníkem vozidla, musí v rodině řídit vozidlo pouze on, protože nikdo jiný řidičské oprávnění nevlastní. Hlídka muže omezila na osobní svobodě a předala ho přivolané hlídce Policie ČR. Asi o dvě a půl hodiny později stejná hlídka strážníků spatřila v ulici Podjavorinské osobní vozidlo, jehož řidič kličkoval po vozovce. Strážníci proto vozidlo zastavili a následnou kontrolou zjistili, že i tento řidič má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Případ si znovu převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

Poslední případ se stal v neděli večer, kdy hlídka strážníků – okrskářů prováděla kontrolu v Ravennské ulici, kde si všimla osobního vozidla, které mělo nabouranou levou přední stranu. Hlídka proto vozidlo zastavila a požádala řidiče o předložení dokladů. Ten byl značně „roztěkaný“, měl rozšířené zornice a jevil známky použití drog. Strážníci navíc zjistili, že muži byl opakovaně vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Podezření strážníků na požití drog potvrdila provedená zkouška s pozitivním výsledkem na Amfetamin a Metamfetamin. Strážníci muže omezili pro podezření ze spáchání několika trestných činů a přivolali na místo Policii ČR. Ta si následně celou věc převzala k dalšímu opatření.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka březen2020

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme reportáž ze školení Poříčního útvaru, dále rozhovor s ředitelem SSHMP Mgr. Tomášem Stařeckým, nahlédneme do historie obecních policií a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)