40x40  Známé pořekadlo: „Alkohol je metla lidstva,“ potvrdilo v uplynulém víkendu svoji platnost. Své by o tom mohly vyprávět hned tři hlídky strážníků. Ty se díky opilým spoluobčanům věnovaly ne zcela příjemné „zábavě“ v podobě pozvraceného vagonu metra, pomočeného chodníku a exhibicionisty chlubícího se svým přirozením. Protože alkohol podněcuje agresi, tak všichni tři výtržníci skončili v poutech.
První případ se odehrál v pátek po osmé hodině večer v blízkosti obchodního centra na Smíchově. Tam se potácel sedmačtyřicetiletý muž s kalhotami na „půl žerdi“ a vystavoval kolemjdoucím na odiv své odhalené genitálie. Zasahujícím strážníkům neopomněl sprostě nadávat a bez sebemenšího náznaku spolupráce hlídce vzdoroval. Ta ho nakonec byla nucena předvést s pouty na rukou na místní oddělení Policie ČR.
V ten samý den o hodinu později museli použít pouta i strážníci sloužící v historickém centru Prahy. Těm se mladík, proti kterému zasahovali, pokusil i utéci. Devatenáctiletý návštěvník metropole z ciziny si usmyslel, že svou „malou“ potřebu vykoná přímo na chodník v Rytířské ulici. Jeho naměřené ‰ ve výši skoro 2,2 nebylo žádnou omluvenkou pro jeho drzé chování a strážníci mu udělili tučnou pokutu.
Poslední událost značně znepříjemnila v neděli dopoledne lidem jízdu metrem, kde cestoval i osmadvacetiletý cizinec. Než na sedadle pod alkoholovým opojením podlehl spánku, stihl se vyzvracet na zem. V tu chvíli dostali také hlášení strážníci z hlídkového útvaru, kteří si na muže počkali ve stanici Můstek. Tam ho probudili a vyvedli na nástupiště. Cizinec ale neměl pro jejich zákrok pochopení, vzdoroval a snažil se z místa odejít. Zklidnil se až po použití hmatů, chvatů a nasazení služebních pout. I jeho jednání ho stálo nemalou finanční částku.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)