40x40  VIDEO  Muž odpálil pyrotechniku přímo na stole v restauraci v centru Prahy. Několik lidí bylo drobně zraněno, mělo zničené oblečení a další nemalá škoda vznikla také restauraci. Strážníci ošetřili zraněné, pachatele ve věku 36 let omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu.
Krátce před půl devátou večer hlídka strážníků zaznamenala v Husově ulici před restaurací rvačku většího množství osob. Podle sdělení přítomných měl někdo také přímo v restauraci použít zábavní pyrotechniku. Hlídka si proto okamžitě vyžádala posily. Personál restaurace pak strážníkům označil muže, který před výčepem u stolu, kde seděl s kamarády, pyrotechniku odpálil. Díky ní bylo několik hostů popáleno a u dalších došlo k poničení oblečení. Poškozeno bylo také vybavení restaurace. Strážníci 36 letého muže pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě. Provedli u něj také testy na alkohol a drogy, oba s pozitivními výsledky. Muž nadýchal 1,62 promile, test na drogy odhalil kokain. Vzhledem k tomu, že nikdo ze zraněných nepožadoval odborné ošetření, ošetřily je hlídky městské policie. U devíti osob došlo k poničení oblečení, kdy škoda byla odhadnuta na více jak 31 tisíc korun. Škodu způsobenou restauraci nebylo možné na místě odhadnout. Na žádost policie pak strážníci podezřelého převáželi na služebnu, kde museli jeho agresivní chování zklidnit donucovacími prostředky a pouty. Případem se nyní zabývají policisté.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)