40x40  V předvánočním čase je každoročně zaznamenáván zvýšený počet výjezdů ke krádežím nejen do obchodních řetězců. Krádeže ale, bohužel, nemají na svědomí jen dospělí lidé. Pražští strážníci se v uplynulém dni zabývali hned dvěma případy, ve kterých figurovaly nezletilé děti.
První událost se odehrála v obchodním centru na Chodově. Dvě dívky ve věku třináct a čtrnáct let zadržela ostraha obchodu s oděvy. Přivolaní strážníci u starší dívky objevili věci v hodnotě téměř 1300 Kč.
Dalším případem se zabývali strážníci z Prahy 3. Do prodejny potravin a smíšeného zboží je přivolal sám prodavač. Dva devítiletí chlapci zde měli odcizit zboží, převážně cukrovinky, v hodnotě přes 130 Kč. Dále uvedl, že v obchodě nekradli poprvé. Před dvěma dny měli mít na svědomí škodu v hodnotě téměř 470 Kč, kdy k cukrovinkám přidali kabelku a lampión. Ten den se ale prodavači chlapce zadržet nepodařilo. Jejich prohřešky naštěstí zaznamenal kamerový systém prodejny.
Postup byl v obou případech stejný. Vzhledem k jejich nezletilému věku strážníci všechny děti na místě předali přivolaným rodičům. Následně je obeznámili, že vyrozumí Odbor sociálně právní ochrany dětí, který se tím bude dále zabývat. Odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje. U starší krádeže, kdy nebylo možné věci vrátit, otec jednoho z chlapců proto způsobenou škodu prodavači uhradil na místě.