40x40  V rámci spolupráce se záchrannou službou byly hlídky městské policie vyslány do základní školy v Praze 7, kde zkolaboval učitel tělocviku. Do příjezdu záchranářů poskytovali strážníci první pomoc.
S automatickým externím defibrilátorem, kterým jsou vybaveny vozy městské policie zajišťující linku 156, byly v pátek odpoledne vyslány dvě hlídky městské policie do základní školy v Praze 7. Třiadvacetiletý učitel tělocviku se při manipulaci s bradly udeřil žerdí do hlavy a po chvilce zkolaboval. Strážníci dorazili na místo za rekordní tři minuty, na místě vystřídali ženu, která poskytovala nepřímou srdeční masáž a pokračovali v ní až do příjezdu přivolaných záchranářů, kdy začal muž nabývat vědomí a komunikovat. Během akutního ošetření strážníci asistovali zdravotníkům, pak byl muž s obnovenými životními funkcemi převezen k podrobnému vyšetření do nemocnice.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)