40x40  VIDEO  Dva řidiči opět neváhali vyjet do ulic Prahy pod vlivem drog. Naštěstí je zadrželi strážníci.
Krátce po poledni pozornost operátora kamer zaujal na parkovišti v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě muž, který nasedl do zaparkovaného auta. Až dosud, nic neobvyklého. Místo ale, aby hned auto nastartoval a odjel, vytáhl z příruční přihrádky alobal, zapalovač, brčko a začal si pravděpodobně připravovat drogu, kterou si následně také aplikoval. V mezičase se posilnil ještě energetickým nápojem a cigaretou. Operátor ho po celou dobu sledoval a po dvaceti minutách, kdy se řidič rozhodl parkoviště opustit, dal avízo autohlídkám městské policie. Jedna z nich ho v Ocelkově ulici, kdy navíc nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy, pro podezření z jízdy pod vlivem návykové látky zastavila. 41 letý muž, strážníkům tvrdil, že den před tím pouze kouřil marihuanu. Test jeho slova potvrdil, ale navíc také ukázal požití opiátů.

Důvodem k zastavení motocyklisty hlídkou strážníků v ulici Nad Vršovskou horou byla absence ochranné přilby. Při kontrole totožnosti strážníci pojali podezření, že je 50 letý muž navíc pod vlivem alkoholu či drog. Výsledky testu na alkohol byly negativní, zato ten na drogy ukázal pozitivní hodnoty na amfetamin a metamfetamin.
Oba řidiče si k dalšímu opatření převzali policisté.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)