40x40Městská policie opětovně doporučuje osaměle žijícím nejen starším lidem, aby zvážili možnost zanechat náhradní klíče od bytu u svých příbuzných, známých či sousedů. V případě nenadálých zdravotních komplikací výrazně usnadní vstup do bytu.

Tři dny bez pomoci, léků, jídla ležel dvaaosmdesátiletý muž ve vaně. Pil pouze vodu, ve které se koupal. Na městskou policii v Praze 6 se obrátil jeho soused s tím, že ho kontaktovala stařečkova dcera, protože se s ním nemůže dlouho spojit. Za dveřmi bytu bylo slyšet slabé sípání, ale na zvonění nikdo nereagoval. Po chvilce se ozvalo sotva slyšitelné „pomozte mi“! Strážníci situaci vyhodnotili jako krajní nouzi a pokusili se vlastními silami dveře otevřít. Bezpečnostní dveře se jim však nepodařilo překonat, proto přivolali na pomoc hasiče. Muži v zuboženém stavu pomohly obě složky společnými silami z vany a uložili ho do postele. Na místo se posléze dostavila záchranná služba, která si muže převzala do své péče a Policie ČR.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka letni cislo 2019

Přinášíme vám nové letní číslo našeho časopisu Pražský strážník. Tentokrát jsme se zaměřili na rodinné výlety. Můžete s námi navštívit např. ZOO Liberec, Mirakulum Milovice, Techmanii v Plzni či pěšky vyjít na Křemešník… 

archiv (od roku 2004)