40x40Řidiče, který vykonával i přes zákaz zpoplatněnou přepravu osob, odhalili a zadrželi strážníci ze specializované skupiny Taxi. Případ dále šetří Policie ČR.

Minulý pátek prováděli strážníci ze specializované skupiny Taxi kontrolní činnost v Ječné ulici v Praze 2, kde si všimli osobního vozidla s řidičem, o kterém věděli, že má pravomocně uložen zákaz činnosti spočívající v  nabízení nebo poskytování zpoplatněné přepravy. Ve vozidle se nacházeli i dva cestující. Hlídka vozidlo následovala až na Florenc, kde dvojice, zjevně rozezlená na řidiče, vystoupila a požádala strážníky o pomoc. Strážníci zjistili, že dvojice chtěla jet z Vodičkovy ulice do ulice Politických vězňů, ale řidič jel nezvykle delší trasou. Když chtěli cizinci vystoupit, řidič odmítl zastavit a pokračoval až do ulice Na Florenci.  Hlídka muže ztotožnila a vyzvala ho k předložení dokladů potřebných k vykonávání taxislužby. Ten uvedl, že žádné doklady nemá a s cestujícími se údajně dohodl, že je odveze do hotelu a oni mu za to dají „nějakou pětku“. Vzhledem k platnému zákazu, který byl muži příslušným správním orgánem pravomocně uložen, a který svým jednáním muž porušil, omezili ho strážníci pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě.  Řidiče si následně k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka kveten web 2019

V novém čísle vám přinášíme recenzi nových vozidel MP Praha Škoda Octavia Scout, dále rozhovor s Carlem Capalbem nejen o pražském maratonu, dále pohled do historie na pražské květnové povstání a mnoho dalšího.

archiv (od roku 2004)