40x40  VIDEO  V centru metropole muž řídil vozidlo pod vlivem alkoholu a drog, navíc se v hustém provozu otočil přes víceproudou silnici do protisměru. Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu si všimli strážníci z Prahy 12, když prováděli ráno dohled na přechodu pro chodce u základní školy.

Strážníci z Prahy 1 jeli do Hybernské ulice prověřit oznámení na linku 156, podle kterého se zde měli po zaparkovaných autech válet zfetované osoby. V jednom z vozidel seděl mladý muž, který byl viditelně pod vlivem návykových látek. Hlídka ho tedy upozornila, že ve svém stavu nemá řídit a navíc mu sdělila, že místo, kde je vozidlo zaparkováno, je pod dohledem městského kamerového systému. Asi o 20 minut později si operátor všiml, jak do vozidla nastupuje jiný mladý muž, který jeví známky požití návykových látek a usedá na místo řidiče. Mladík se v rušné Hybernské ulici otočil do protisměru a vyrazil do Opletalovy ulice. Z té už přijížděla informovaná autohlídka městské policie. Jakmile ji řidič spatřil, vjel do areálu Masarykova nádraží, kde ho autohlídka zastavila. Devatenáctiletý mladík strážníkům tvrdil, že chtěl auto jen přeparkovat. Provedenou orientační zkouškou bylo u mladého muže zjištěno jak požití alkoholu, tak drog, konkrétně amfetaminu, metamfetaminu a cannabisu. 

Pětačtyřicetiletý řidič s téměř 3 % usedl za volant firemního vozidla bílé barvy a vyrazil do ulic. Jeho nezvykle pomalá, neplynulá jízda zaujala strážníky z Prahy 12, kteří v ranních hodinách prováděli dohled u přechodu pro chodce u základní školy v Meterologické ulici. Řidiče zastavili v ulici Generála Šišky a jejich podezření, že je pod vlivem alkoholu, se potvrdilo hned, jakmile otevřel dveře vozidla.  Strážníkům se vzápětí přiznal, že nějaký alkohol vypil. Provedená orientační zkouška ukázala pozitivní hodnotu téměř 3 promile.

Oba řidiče si následně k dalšímu opatření převzali kolegové z republikové policie.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka cerven web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme rozhovor s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem o tématech životního prostředí v metropoli, dále se podíváme na práci hasičů trochu z jiného pohledu, pozveme vás na výstavu Kají Saudka a mnoho dalšího…

archiv (od roku 2004)