40x40Uplynulý víkend byl pro pražské strážníky opět ve znamení řidičů pod vlivem alkoholu a se zákazem řízení.

Řidiče pod vlivem alkoholu odhalili strážníci na území městských částí Praha 11 a 15. Operátor městského kamerového systému vyslal hlídku do ulice Nad Opatovem, kde si na parkovišti hodinu po půlnoci všiml vrávorajícího muže, který nasedl do vozidla. Strážníci osobní vozidlo zastavili a hned po stáhnutí okénka z dechu mladého řidiče ucítili zápach alkoholu. Orientační zkouška se zdařila až na několikátý pokus. Jednadvacetiletý cizinec nadýchal přes 1,5 ‰.

V Hornoměcholupské ulici strážníci nepřehlédli řidiče osobního auta, který porušil dopravní předpisy. Jakmile ho hlídka zastavila, vystoupil z vozidla a řekl: „Mě je to jedno, já jsem neřídil.“ Třiatřicetiletý cizinec u sebe neměl doklady, protože si prý jen jel na pumpu koupit cigarety. Orientační dechová zkouška ukázala pozitivní hodnoty přes 1 ‰.

Řidiči se zákazem řízení na sebe upozornili porušením dopravního značení. Dvaadvacetiletý mladík vjel v centru metropole do pěší zóny bez platného povolení, sedmatřicetiletý muž porušil zákazovou značku v Turínské ulici v Praze 10.

Všichni čtyři muži byli strážníky předáni k dalšímu opatření hlídkám Policie ČR.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka září web

V novém čísle vám přinášíme reportáž z činnosti strážníků na Praze 1, dále rozsáhlý článek o útoku psa na člověka, podíváme se na problematiku koloběžek v metropoli a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)