40x40Strážníci v Praze mají další mobilní stanoviště, kontrolovali opět také pivní kola

Od uplynulého víkendu mají pražští strážníci další mobilní stanoviště. A to na Hlavním nádraží. Bude zde umístěno během letní sezóny. Mobilní stanoviště městské policie je celoročně také na Václavském náměstí.

Na Hlavním nádraží strážníci dohlíží nejen na veřejný pořádek a působí preventivně s ohledem na velké množství závadových osob, ale také poskytují rady turistům a občanům. Slouží zde jak jazykově vybavení strážníci, tak studenti, kteří jim pomáhají. Mobilní stanoviště bude na Hlavním nádraží umístěno po celou letní sezónu. Za první dva dny zde strážníci řešili 10 případů narušení veřejného pořádku a poskytli v průměru denně 50 informací a rad.

O víkendu také pokračovali v centru metropole kontroly tzv. pivních kol, strážníci odhalili celkem 7 přestupků týkajících se porušení vyhlášky zakazující požívat alkohol na určených místech.

Foto: MP Praha

mobilní stanoviště
Hl nádraží

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka únor web

V novém čísle našeho časopisu vám přinášíme rozhovor s náměstkem primátora Petrem Hlubučkem, dále reportáž z útulku MP Praha v Měcholupech, pohled na činnost strážníků na OŘ Praha 7 a mnoho dalšího…

archiv (od roku 2004)