40x40Pražští strážníci předali policistům dva řidiče nezpůsobilé k řízení motorových vozidel. Jeden byl pod vlivem alkoholu a druhý pod vlivem drog.

V pondělí nad ránem prováděli strážníci z Prahy 14 kontrolní činnost v Cíglerově ulici, kde uslyšeli hlasitou hudbu vycházející ze zaparkovaného automobilu.  U vozidla se navíc nacházelo několik osob, které hlasitými projevy rušily noční klid. Strážníci je následně ztotožnili a uložili jim pokuty za rušení nočního klidu. Hlídka zjevně opilého mladíka, který se prohlásil jako řidič, důrazně upozornila, že nesmí v tomto stavu řídit. Ten se „dušoval“, že nikam nepojede a jde spát. Asi o hodinu později si stejná autohlídka všimla v Broumarské ulici jedoucího vozidla, za jehož volantem seděl kontrolovaný mladík. Strážníci proto vozidlo zastavili a mladého muže vyzvali k provedení orientační dechové zkoušky. Ta skončila s pozitivním výsledkem téměř jedno a půl promile. Hlídka muže omezila pro podezření ze  spáchání trestného činu na osobní svobodě a předala ho Policii ČR.

Druhý případ řešili strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 v úterý ráno. Při kontrolní činnosti v ulici K Vltavě si všimli jedoucího osobního automobilu s nefunkčním zadním světlem. Strážníci vozidlo pro podezření ze spáchání přestupku zastavili a vyzvali řidiče k prokázání totožnosti. Muž se choval nervózně a začal být agresivní. Hlídka proto pojala podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu nebo drog. Provedená zkouška na  alkohol skončila negativní, test na omamné a psychotropní látky ovšem vyšel s pozitivním výsledkem na Canabis. Hlídka muže omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na  osobní svobodě a přivolala na místo Policii ČR. Ta si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka brezen web

V novém čísle vám přinášíme reportáž z neobvyklého cvičení psovodů MP Praha z Krkonoš, dále rozhovor s naším nejúspěšnějším himálajským horolezcem Radkem Jarošem, opět pokračujeme v pohledu do historie a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)