40x40  VIDEO  Strážníci, policisté, hasiči a záchranáři – ti všichni zasahovali u hořícího vozidla v Praze 13, ve kterém spal opilý cizinec.

Městská policie přijala těsně před půlnocí na tísňovou linku 156 oznámení, že v Adamovské ulici v Praze 4 hoří zaparkované vozidlo. Hlídka strážníků dorazila na místo společně s hlídkou Policie ČR. Osobní vozidlo bylo nastartováno, vnitřek vozidla byl značně zakouřený a zpod vozidla šlehaly plameny. Přes poměrně hustý kouř ve vozidle si strážníci všimli, že v autě bezvládně sedí osoba. Protože na verbální výzvy nijak nereagovala, jeden člen hlídky městské policie muže za pomoci síly vytáhl z vozidla ven a vypnul zapalování motoru. Strážníci společně s policisty potom uhasili plamen pod vozidlem. Třiatřicetiletý cizinec uvedl, že si pod vlivem alkoholu sedl do vozidla, nastartoval ho, protože si chtěl dobít mobilní telefon a zřejmě usnul. Nepamatoval si, jak dlouho v autě byl, ani jak se z něj dostal. Orientační dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 1,76 promile alkoholu. Na místo byli přivoláni také hasiči, kteří dohasili místo a zajistili, aby nedošlo k dalším škodám na  majetku. Záchranáři si muže převzali k ošetření. Okolnosti vzniku požáru nyní šetří hasiči a policisté.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)