40x40  VIDEO  Jen za loňský rok předali pražští strážníci celkem 82 podezřelých osob z poškozování cizí věci Policii ČR. Od začátku letošního roku odhalili již 10 pachatelů, kteří formou vytváření nápisů a kreseb tzv. „graffiti“, ničili Prahu. Poslední případ je z úterý.

Hlídka strážníků z Prahy 9 byla ve večerních hodinách upozorněna na muže, který měl černým fixem pomalovat vestibul stanice metra Letňany. Oznamovatel hlídce ukázal muže, který byl autorem kreseb. Třiadvacetiletý mladík strážníkům nejprve tvrdil, že nic neuděl. Po chvíli ale změnil názor a připustil, že nějaký nápis vytvořil. Dále se však o dané věci odmítl bavit. Hlídce se přihlásila také svědkyně, která potvrdila, že dotyčného viděla, jak vytvořil čtyři graffiti. V odpadkovém koši strážníci navíc nalezli černý fix. Pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci hlídka městské policie mladého muže omezila na osobní svobodě a předala k dalšímu opatření republikovým kolegům.

Doplnění statistiky:

Rok 2017

Celkem odhaleno 82 pachatelů - ve věkové kategorii mladších 15 let bylo zadrženo celkem 7 osob, v kategorii 15 až 20 let se podílelo na celkovém počtu odhalených pachatelů 27 osob a v poslední sledované kategorii, a to nad 20 let došlo k zajištění 48 pachatelů. V 19  případech byl jako pachatel zajištěn cizí státní příslušník.

Rok 2018 (1.1.-20.2.2018)

Celkem odhaleno 10 pachatelů - z toho byli mladší 15 let 2 pachatelé, v kategorii 15 – 20 let byli odhaleni rovněž 2 pachatelé. Ve 2 případech byli jako pachatelé zjištěni cizí státní příslušníci.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka ps kveten 2018

V novém čísle vás seznámíme s činností strážníků na Praze 15, podíváme se do vojenského muzea v Lešanech, připomeneme si Pomněnkový den a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)