alkohol auto nadychano 201616.5.2017

Strážníci předali policistům dva řidiče pod vlivem alkoholu

Dva případy řidičů pod vlivem alkoholu zaznamenali v uplynulém víkendu pražští strážníci.

První případ řešili strážníci z Prahy 15 v noci z pátku na sobotu. Hlídka přijala oznámení, že v Janovské ulici mělo dojít k dopravní nehodě. Strážníci na místě zjistili poškozené vozidlo. Oznamovatel strážníkům sdělil, že se jedná o vozidlo, jehož řidič naboural a pak se pokusil ujet. Hlídka řidiče, který se přiznal, že před jízdou pil, omezila pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě. Provedenou dechovou zkouškou mu byly následně naměřeny bezmála tři promile. Celou věc dále šetří Policie ČR.

Druhou událost zaznamenali strážníci z Prahy 10 v sobotu odpoledne. Při provádění kontrolní činnosti v Úvalské ulici, si autohlídka všimla osobního vozidla, jehož řidič kličkoval po  vozovce a ohrožoval tak sebe i ostatní účastníky silničního provozu. Strážníci ho pro  podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu nebo drog zastavili. Muž, ze kterého byl silně cítit alkohol, se přiznal, že před jízdou pil. To potvrdila i provedená dechová zkouška s pozitivním výsledkem bezmála tři promile. Případ si k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka duben web 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž z jednání Kolegia ředitelů městských policií, podíváme se na výcvik Poříčního útvaru na Slapech, dále vás zavedeme na Obvodní ředitelství Praha 6 a mnoho dalšího...  

archiv (od roku 2004)