spray novy 201620.4.2017

 VIDEO 

Devatenáctiletého sprejera zadrželi strážníci krátce po činu. Mladík byl v minulosti za  podobný incident již řešen

Skvělou práci odvedla strážnice, která má na starosti městský kamerový systém na  území Prahy 4. V noci si všimla dvou mužů na zastávce MHD, kteří si z tašky vyndali věci nápadně připomínající spreje. Jeden z nich pak zmizel v podchodu pod zastávkou. Vyslaná hlídka strážníků pak podezřelého muže nalezla nedaleko místa činu. Devatenáctiletý mladík měl na rukou a oblečení čerstvé stopy od barev. Když se začal do svých odpovědí zamotávat, raději se přiznal, že byl pro  podobný incident řešen i v minulosti. Případem se nyní zabývají policisté.

Asi půl hodinu po půlnoci si všimla operátorka obvodního ředitelství Městské policie Praha 4, která má na starosti kamerový systém, na zastávce MHD Sídliště Novodvorská dvou osob, které se podezřele rozhlížely kolem sebe a pak z tašky, kterou měly u sebe, vyndaly věci nápadně připomínající spreje. Jeden z mužů pak zašel do  podchodu pod zastávkou. Když autohlídka strážníků přijela na místo, nikoho zde nenašla. V podchodu však objevila čerstvě vytvořené graffiti o velikosti cca 1,5 x 3,5 m. Hlídka si pak všimla muže v tmavé bundě a s červenou kšiltovkou na hlavě, který ji sledoval. Jakmile ho zaznamenali strážníci, začal rychle odcházet pryč. Poté se i rozběhl. Strážníci ho nalezli v Jílovské ulici nedaleko základní školy. Mladík měl na rukou a oblečení stopy od  použité stříbrné barvy. Protože všechny okolnosti nasvědčovaly tomu, že strážníci nalezli správného muže, omezili ho na osobní svobodě. Hlídce na otázku, kam má namířeno, odpověděl, že jde od kamaráda. Nedokázal však už vysvětlit, kde kamarád bydlí. Prý se mu všechny domy v ulici zdají stejné. Hlídka ho proto přepravila zpět na zastávku MHD. Devatenáctiletý mladík zde začal být značně nervózní. V odpovědích na otázky si začal protiřečit. Když už se do nich zamotal zcela, přiznal se, že byl v minulosti za podobný incident již řešen. Operátorka kamerového systému posléze hlídku ještě upozornila na  uschovanou igelitovou tašku s barvami ve spreji, kterou při zpětném přehrávání záznamu odhalila. Pro podezření ze spáchání trestného činu předali strážníci mladíka včetně zajištěných věcí hlídce Policie ČR. 

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulka duben web 2018

V novém čísle vám přinášíme reportáž z jednání Kolegia ředitelů městských policií, podíváme se na výcvik Poříčního útvaru na Slapech, dále vás zavedeme na Obvodní ředitelství Praha 6 a mnoho dalšího...  

archiv (od roku 2004)