01

Nábor

Chcete se stát pražským strážníkem? Tady najdete všechny potřebné informace.

05

Najdi svého strážníka / vozidlo

Zde můžete najít Vašeho okrskáře, nebo zjitit, zda bylo Vaše vozidlo odtaženo

02

Tiskové zprávy

Přehled tiskových zpráv

06

Změna termínu projednání přestupku

Zde si můžete přeobjednat termín pro projednání přestupku.

03

Pražský strážník

Aktuální číslo a archiv časopisu Pražský strážník

04

Pohledávky

Byla Vám uložena pokuta tzv. na „složenku“ a nejste si jisti, zda jste pokutu v řádném termínu zaplatili?

Tiskové zprávy

Sledujte náš instagram

Strážníci se zaměří na konec školního roku

44302809 1954898761252521 6091026927315845120 o titulkaV konzumaci alkoholu (nejen) nezletilých zaujímá Česká republika jedno z předních míst v Evropě. První zkušenost s opilostí má u nás v 11 letech každé desáté dítě, ve věku 13 let je to již 50 procent z nich. Poslední školní den bývá ve znamení smutné tradice – počet nezletilých opilých ještě vzrůstá. Metropolitní strážníci připravují zvýšené kontroly a vyzývají ke spolupráci i kolegy z dalších měst. Zatím se k výzvě pražských strážníků připojilo dalších 13 městských policií statutárních měst.

Alkohol, stejně jako jiné drogy, je pro mladý vyvíjející se organismus nebezpečný nejen ve stádiu akutní intoxikace, ale vážná rizika vyplývají i z dlouhodobých následků. Poslední den školního roku se letos hlídky strážníků zaměří na zvýšenou kontrolu požívání a podávání alkoholu dětem a mladistvým. Středem jejich pozornosti nebudou jen zábavní kluby, bary a restaurace, ale také parky v okolí škol a další odpočinkové oblasti, kde se nezletilí po vyučování scházejí, mnohdy s lahví alkoholu v ruce. Školní rok vrcholí rozdáním vysvědčení a následná oslava potom často převozem opilého mladistvého do nemocnice.

Strážníci budou chránit zdraví školáků i v dopravě. Letní prázdniny jsou obdobím odpočinku od školních povinností, teplé dny lákají k zábavě a hrám, často bez dozoru dospělých. Už několik týdnů před rozdáním vysvědčení je pozornost dětí snížená, reálně se pohybují po ulicích, ale v myšlenkách jsou jinde. Strážníci v tomto období apelují na zvýšenou opatrnost řidičů a rozšiřují dohled nad přechody v blízkosti základních škol.

Pokusme se důslednou kontrolou snížit počty smutných statistik!

Do společné akce se zapojí městské policie BRNO, ČESKÉ BUDĚJOVICE, HAVÍŘOV, HRADEC KRÁLOVÉ, KLADNO, MOST, MLADÁ BOLESLAV, OSTRAVA, PLZEŇ, PRAHA, PŘEROV, TEPLICE, ÚSTÍ NAD LABEM, ZLÍN.

Mapa obvodních ředitelství Městské policie hl. m. Prahy