Poděkování občanky Mgr. A. S. – strážníkům OŘ MP Praha 7 ze dne 8. ledna 2018

Dobrý den, ráda touto cestou ještě jednou děkuji Vašim dvěma kolegyním z jízdního oddílu MP, které dne 7. ledna 2018 v městské části Troja vyprostily a zachránily u vltavského břehu vodní slípku, která se tam zamotala do rybářských vlasců. Velmi oceňuji jejich ochotu, šikovnost a odvahu, kterou při záchranné akci prokázaly. Z přiložené fotografie je vidět, že samotné měly z úspěchu velkou radost. J

Poděkování SKPV Policie ČR OŘ PI – strážníkům OŘ MP Praha 1 ze dne 8. ledna 2018

Poděkování kolegů z SKPV PČR OŘ PI , kdy v noci ze soboty na neděli /7. ledna po půlnoci/ měli na základě operativních poznatků realizaci k pachateli (pachatelům) loupeže a na ulici si odchytli autohlídku MP a požádali o součinnost, kolegové z SKPV hodnotí chování strážníků jako vstřícné, profesionální přístup a radost s MP spolupracovat.

Poděkování ředitelky Odboru komunikace a marketingu Magistrátu hl. m. Prahy – strážníkům OŘ MP Praha 3 – 14, útvaru psovodů a poříčního útvaru MP ze dne 11. ledna 2018

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych Vám touto cestou popřála vše nejlepší do roku 2018 a zároveň srdečně poděkovala za spolupráci při konání letošního Novoročního ohňostroje, který se uskutečnil v pondělí 1. ledna 2018 od 18:00 hod. v Letenských sadech. Podle ohlasů, které jsme zaznamenali, se Pražanům a návštěvníkům hlavního města moc líbil. Díky Vaší profesionalitě a součinnosti Vašich týmů si jej všichni mohli naplno užít a zpříjemnit si tak vstup do nového roku. S poděkováním a přáním všeho dobrého.

Poděkování občana Ing. J. U. – strážníkům OŘ MP Praha 13 ze dne 12. ledna 2018

Dobrý den pane řediteli, chtěl bych tímto poděkovat dvěma strážníkům Městské policie hl. m.  Prahy stat. č. 2726 a stat. č. 1536 za velmi rychlou, vstřícnou a naprosto profesionální pomoc při řešení nastalé nemilé situace na parkovišti před nákupním centrem Zličín dne 6. 1. 2018. Patří jim velké poděkování a věřím, že se budu s takovým vstřícným a profesionálním jednáním setkávat i nadále. S pozdravem.

Poděkování radního pro oblast bezpečnosti a prevence Magistrátu hl. m. Prahy – řediteli a strážníkům MP ze dne 16. ledna 2018

Vážený pane řediteli, rád bych Vám touto cestou vyjádřil své co nejupřímnější díky za nasazení a obětavost, s jakým jste Vy a Vaši lidé přispěli k zajištění bezpečnosti novoročního ohňostroje v centru hlavního města Prahy. Pokud jste mě měl možnost poznat, asi tušíte, že oficiality mi nejsou vlastní. Přesto mi nečiní problém Vám současně pevně stisknout ruku, nebo Vás obejmout, jen polibky vynechávám. Jsem si rozhodně vědom, že sám máte to nejlepší povědomí o tom, jak velká míra koncentrace a zodpovědnosti se skrývá za každou působností a činností Vašich složek v rámci takovéto akce na ochranu obyvatel metropole. A také, že veřejnost obecně, jakož i média a někteří političtí zástupci, nejsou vždy schopni plně docenit řadu detailů, které přispívají k jejímu výslednému obrazu a k pozitivnímu výsledku. Proto je mi ctí, že Vám, ať již z pozice nadřízeného, spolupracovníka či bývalého řadového příslušníka bezpečnostních složek, mohu nyní vyjádřit jednoznačné uznání za Váš příkladně profesionální přístup. Je velmi cenné, že zejména v dnešní době se na zajištění bezpečnosti podílejí lidé, jimž je vlastní odbornost a takříkajíc cit pro věc.

Poděkování občana Z.J. – strážníkovi OŘ MP Praha 8 ze dne 16. ledna 2018

Rád bych poděkoval p. policistovi, id. č. 2036, který pracuje na Balabánově ul. Moc mi pomohl s výběrem oleje do auta – sice to byla s prominutím „prkotina“, ale jeho přístup byl opravdu skvělý. S přátelským pozdravem.

Poděkování ZŠ Klíček P4 – strážníkům oddělení prevence ze dne 19. ledna 2018

Dobrý den paní koordinátorko, píši Vám velmi kladnou pozitivní odezvu od našich páťáků a šesťáků, kteří byli nadmíru spokojeni s preventivním programem (Jak si nechat ublížit a Malý kriminalista). Páni policisté povídali s takovým zaujetím pro žáky, že v písemné zpětné vazbě uvedli všichni shodně, že program byl nejen přínosný, zábavný a poučný, ale doufají v opakování a opětovnou návštěvu i příští rok. Vyřiďte, prosím, Vašim kolegům, že odvedli skvělou práci, protože ani jedna zpětná vazba nebyla negativní nebo průměrná. Všechny žákovské odpovědi byly velmi pozitivní a většina připsala další superlativa – že se nové věci dověděli, že vědí, co už mají dělat příště, že to byly trefné nápady, atd. Pěkný víkend a posílám pozdrav Vašim kolegům.

Poděkování občanky B.M. – strážníkům OŘ MP Praha 6 ze dne 20. ledna 2018

Dobrý den, ráda bych poděkovala za vzorné vykonávání služby pánům Romanu Bezecnému a Najmanovi! Jsem jedním z mnoha lidí, kteří ráno chodí po přechodu před vstupem do stanice metra Petřiny. Pánové Bezecný a Najman vždy přidají navíc i p=řání dobrého dne a úsměv. Jejích vlídné chování velice oceňuji a věřím, že nejenom mně, ale i jiným lidem pomáhají k veselejšímu vykročení do nového dne. S úctou.

Poděkování občanky M.J. – strážníkům OŘ MP Praha 13 ze dne 23. ledna 2018

Dobrý den, chtěla jsem, aby si tuto pochvalu přečetl ing. Eduard Šuster, ale nenašla jsem spojení. Pokud pochvalu pošlete, budu ráda. Dne 19. 1. 2018 jsem byla nakupovat v obchodním centru na Lužinách, Praha 13. Telefonovala jsem v autě a při tom pozorovala Vaše strážníky služ. čísla 1663 a 1536. Nikdy jsem se nesetkala s takovou ochotou. Strážníci se usmívali, pomáhali lidem zaparkovat a vyjet z nepřehledného místa, upozorňovali na zapomenuté věci v autě, popřáli krásný den atd… Doopravdy jsem myslela, že je někde skrytá kamera. Přistoupila jsem k nim, pochválila je a musela si vzít jejich služ. čísla. Nevím, jak to chodí, ale pokud se dávají pochvaly, tito dva strážníci by si ji rozhodně zasloužili. Jsem ráda, že jsem si při svém pracovním vytížení našla chvilku na tento dopis a můžu se s Vámi podělit o tuto milou skutečnost. S pozdravem.

Poděkování občanky H.P. – strážníkům OŘ MP Praha 2 ze dne 29. ledna 2018

Vážený pane / paní, dne 21. 12. 2017 můj synovec navštívil mě z Jižní Afriky trávil svůj první den v Praze. Je mu 11 let. Spolu se svými babičkami, se sestrou, a ja, čekal na tramvajové zastávce náměstí Míru za ne. 22 tramvají ve směru Pražský hrad. Když dorazila tramvaj 22, vstoupil dovnitř, ale dveře se zavřely, než jsme mohli vstoupit do tramvaje. Neměl mobilní telefon ani způsob, jak nás kontaktovat a mluví jen anglicky. Snažil jsem se běžet podle tramvaji, ale bylo to zbytečné! Telefonovala jsem 112, asi 2 zastávky dále po silnici. Operátor byl velmi přátelský a mluvil výborně anglicky. Řekla jsem jí, že chlapec nosí oranžové bunda a nevěděl jsem, kde byl v tom okamžiku. Okamžitě kontaktovala městskou policii a řekla mi, že se budu počkat na telefon. Během několika minut mě informovala, že ten chlapec je v I.P. Pavlova zastávka. Když jsem přišel na I.P. Pavlova, stál s třemi policisty kolem něj. Přátelská dáma, která byla cestujícím na tramvaji 22, také nazvala policii. Policisté byli velice přátelští, ale kontrolovali mě, abych se ujistil, kdo jsem, a pak vzal svého synovce a mě ve autem zpět na namesti Miru, kde čekala zbytek rodiny. Neopouštěli se, dokud nezískali bezpečně, že chodí k babičkám! Jménem mého synovce a celé rodiny bych chtěl velmi upřímně poděkovat policistům. Omlouvám se, že jsme jejich jména nezískali, ale možná budete mít možnost kontaktovat je, pokud si zkontrolujete své povinnosti na 21/12 - bylo to asi nějaký čas kolem 12:00 nebo 14:00. Byli velmi milí a přátelští a jejich pomoc byla velmi ceněna. Dojem, který měli návštěvníci Pražské městské policie, byl opravdu velice výborně! Pochybuji, zda bychom ten malý chlapec našli tak rychle a snadno v jakémkoli jiném velkém městě na světě! Prosím, poděkujte 3 policisté a paní operátor 112 za jejich přátelskou a efektivní službu. Omlouvám se za své Špatné češtiny, ale s pomocí Googlu se pokusí o napsání výše v češtině.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)