Dobrý den, včera 2. 7. jsem byla s vnuky na kolech na rozhledně Doubravka. Mladší píchl a byli jsme bezradní. I kdybychom měli s sebou lepení, tak já to neumím opravit. Na štěstí tam přijela hlídka městské policie, která nám vypomohla. Zajistili nám opravu v servisu na Černém Mostě, za což jsem jim moc vděčná a patří jim velký dík. Bohužel jmenovitě je neznám, ale Vy budete vědět, kdo měl službu. Prostě, na Černém Mostě máte vstřícné a ochotné policisty, zdraví a hezký den přeje  Z. I.

Dne 4/7/2019 v 10:36 jsem kontaktovala městskou policii na lince 156 se žádostí ohledně parkujícího vozidla překážejícího v záboru v ulici Na Rovinách.  Na místo dorazili dva strážníci na skútrech, kteří mě svojí ochotou zaskočili. Okamžitě začali pátrat po vlastníkovi vozidla – telefonický hovor na servis vozidla – nalezený pod SPZ vozidla, zjištění adresy majitelky, dohledání dětí za pomoci kolegů, až se jim povedlo sehnat majitelku vozidla, se kterou domluvili sraz na místě. Paní dorazila dle domluvy a auto se nám podařilo přeparkovat. Chtěla bych jim touto cestou velice poděkovat za jejich ochotu, pomoc a především milé jednání (to se dnes tak často nevidí). Děkuji, s pozdravem Ing. P. T.

Vážené kolegyně a kolegové, dovolte mi, prosím, předat od našeho záchranáře velké poděkování a pochvalu vašim kolegům, kteří zasahovali dne 12. 6. 2019 při záchraně života dívenky, která se topila na koupališti v Březiněvsi. K poděkování od našeho kolegy se velmi rádi za celou organizaci připojujeme.

„…když jsme tam přijeli, tak nás dobře navigovali až na místo v areálu, kde byli PČR, MP, dobráci v civilu (co mají vedle hasičárnu) a asi i nějací civilové. Probíhala KPR, nalepené AED a ventilovali ambuvakem ...

Za nás krátce po příjezdu a chvilkovém pokračování KPR (fakt krátká chvilka, víceméně jsme šli skoro hned intubovat už při roscu) - při kontrole obnovený oběh ... Ti na místě jí zkrátka dali šanci a velmi přispěli k záchraně (možná i úplně zresuscitovali)…“

Opravdu ze srdce si vážíme tak skvělé spolupráce, navíc s tím nejlepším koncem, jaký mohl nastat – dívenka je úplně zdravá, bez jakýchkoliv následků! S přáním příjemného léta Bc. Jana Poštová, tisková mluvčí ZZS HMP.

Dobrý den, dovolte mi vyjádřit velké poděkování strážníkům městské policie za jejich rychlé a vstřícné jednání, které vedlo k dopadení “zloděje” taxikáře, jenž nehorázným způsobem okradl našeho hosta. Za odvoz z Hlavního nádraží k hotelu v Žitné ulici naúčtoval našemu hostu 29 EUR, což zjistil portýr při příchodu hosta do hotelu a ihned kontaktoval městskou policii. Dva strážníci přijeli během pár minut, poskytli jsme jim fotografii vozidla z kamerového záznamu před hotelem a během cca 20 minut se jim podařilo vypátrat taxikáře. Díky jejich profesionální práci získal host zpět 29 EUR a nepoctivý taxikář pokutu. Celý incident se odehrál dnes 2. 7. 2019 a strážníci tu byli kolem 16:30. Příkladná práce městské policie, děkujeme! S přáním pěkného dne J. Š.

Dobrý den, velmi ráda bych pochválila policisty z Prahy 10 - Strašnice za profesionální postup při zásahu ve středu 25. 6. kolem 16. hodiny v Krupské ulici, stejně jako pánů J. P. a J. H. za vstřícnost (pan P. mi poslal číslo na našeho okrskáře a oba mi poskytli spoustu cenných informací týkajících se řešení zdejších letitých sousedských sporů). Jejich ochota, zkušenost a empatie mě velmi příjemně překvapily a dodaly mi naději. Situace sice nezměněna, ale pevně doufám, že se nám společnými silami podaří naši agresivní sousedku přesvědčit, aby se zdržela neustálého napadání, sprostých nadávek a ničení zeleně, jimiž nám otravuje každé léto, případně aby nastoupila léčbu, pokud její stavy pramení z psychické nemoci. Srdečně zdraví a moc děkuje J. Š.

 

Dobrý den pane řediteli, omlouvám se za nevyžádaný mail, ale chtěla bych poděkovat za práci vašich zaměstnanců. Ve čtvrtek 4. 7. 2019 po 20. hodině jsem byla upozorněna 2 strážníky na otevřené okno mého auta v ulici V Jezírkách na Jižním Městě. Bohužel, v tom rozčilení nad naší nepozorností, jsem si nezapsala ani jejich služební čísla (natož, abych se zeptala na jména), ani nevím značku jejich auta. A tak se na vás obracím s prosbou o vyřízení velikého poděkování za jejich práci a péči. S pozdravem H. N.

 

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala pánům policistům os. č. 3395 a 2308  za ochotu a pomoc při dnešní výměně prasklé pneumatiky. Když mě viděli, jak zápasím s vyndáním náhradního kola, okamžitě zastavili a s úsměvem mi vyměnili prasklou pneumatiku.  Přeji hezký zbytek dne J. H.

Tímto bychom chtěli poděkovat strážníkům, kteří jsou zařazeni u Městské policie Praha - Obvodní ředitelství Praha 11. Dne 3. 7. 2019 v dopoledních hodinách byli osloveni a to v souvislosti s výskytem mezinárodně hledané osoby v okolí ulice Chalupkova 1366/3, Praha 11 - Chodov. V rámci této efektivní součinnosti byla osoba ještě téhož dne vypátrána a zadržena. S pozdravem por. Bc. R. R.

 

Vážení kolegové, chtěl bych touto cestou poděkovat MP hl. m. Prahy - oddíl potápěčů, kteří se dne 24. 06. 2019 podíleli na pátrání po pohřešované osobě v lokalitě toku Vltavy u Dvořákova nábřeží. Přístup kolegů potápěčů byl velmi profesionální a vedl k nalezení bohužel utonulé osoby. Touto cestou bych chtěl poděkovat za pomoc při pátrání. Děkuji a jsem s pozdravem npor. Bc. D. K.

 

Dobrý den, snad to píšu dobře. Moc mi dnes pomohli pánové z MP na Praze 4, kteří byli na kontrole na dětském hřišti u ul. Vikova. Jeden měl číslo 2994.  Ještě pomohla hlídka státní policie, která dovezla chybějící startovací kabely. Byli tam žena a muž. Opravdu mnohokrát všem čtyřem děkuji, byla jsem docela bezradná, až mne napadlo je zastavit cestou, jak se vraceli. Moc jim, prosím, za mne poděkujte ještě jednou. Lidé na svém místě!

S pozdravem  B. K.

Dobrý den, asi píši na špatnou adresu. Pokud ano, tak se omlouvám, ale nenašel jsem odkaz umožňující poděkovat za vaši práci a vyjádřit spokojenost. A jestliže je možné si na této adrese stěžovat, pak nevidím důvod, proč by nebylo možné tu i pochválit. Dnes jsem měl problém s obsazeným vyhrazeným stáním pro invalidy. Od prvotního zavolání v 9:56 na linku 156 a přepojení na Prahu 15 trvalo pouhých cca 10 minut, než na místo přijela místní hlídka. Což mi u "pouhého" přestupku přijde jako opravdu dobrý čas. Hlídka byla velmi slušná, milá a profesionální. Vysvětlila mi možnosti a provedla potřebné úkony. Byl jsem opravdu velmi mile překvapen. Byl bych rád, pokud je to možné, aby jim byla má spokojenost nějak vyjádřena. Pochvalou od nadřízeného, ideálně peněžní formou k osobnímu ohodnocení za nadstandardní plnění služebních povinností. Tedy pokud na to MP má fondy. Děkuji D.

Dobrý den, ráda bych poděkovala za naprosto profesionální přístup a ukázky v podání vašich strážníků v rámci našeho týdne dětí se psem. Pěkný den a s pozdravem J. Ch.

Vážení, po dnešní potyčce s řidičem osobního vozidla (díky zmatku a obavám z řidiče jsem nepořídila foto), jsem se rozhodla, že Vás opět požádám o účinnou kontrolu v ulici Pod Novým lesem, Na Hradním vodovodu a Nad Hradním potokem. Výše zmiňovaná potyčka se týkala mého pohybu na silnici (s kojencem v kočárku, tedy jsem nebyla tak svižná), v místě, kde na chodníku stojí informace „přejděte na druhou stranu" (chodník je v určité části uzavřen).

Řidič osobního vozidla mě i kočárek míjel v nebezpečné blízkosti a k tomu si ještě neodpustil komentáře, že nemám na silnici co dělat. Když jsem se ohradila, že to je on, kdo právě vjel do zákazu vjezdu, tedy on porušuje dopravní předpisy, že já pouze přecházím z důvodu uzavřeného chodníku, reagoval na to slovy, že je mu jedno, kde je jaký zákaz apod. S arogancí a vulgárními průpovídkami dál pokračoval zákazem vjezdu. Skutečně už nejde jen o nepříjemné množství aut, ale to, co se odehrálo dnes, mohu s čistým svědomím nazvat „ohrožení chodce". Poté jsem se rozhodla, že v místě, kde je neoddiskutovatelně přehledná informace o zákazu vjezdu, pořídím opět pár fotografií, abyste, prosím, účinně zasáhli a nenechali nám rezidentům „šlapat po hlavách". Ještě dodávám, že přístup řidičů k dopravním předpisům považuji za výsměch MP a divím se, že Vám taková pozice nepřijde nedůstojná, peníze za pokuty už jsem zmiňovala kdysi a velmi mě zaráží, že MP nemá snahu svou prací přispět do rozpočtu obce. Děkuji za pochopení, posílám fotografie i s hodinou pořízení (prosím nepřehlédněte, že projelo 12 aut za 34 minut mezi 19. a 20. hod., čili mimo špičku). L. M.

 

Vážení, velmi děkuji za kontroly v oblasti Veleslavína (viz předchozí zpráva). Včera i dnes jsem viděla strážníky, pokaždé v jinou dobu, kontrolovat porušování zákazu vjezdu. Chápu, že není možné, aby kontrola probíhala 24h denně, ale vzhledem k pravidelnosti kontrol vždy v jinou dobu, časem tzv. dojde na každého a my Veleslavínští budeme mít konečně příležitost ve spolupráci s odborem dopravy a životního prostředí sledovat, kde a pokud vůbec, vznikají kolizní situace, pokud bude i v budoucnu průjezd nyní uzavřenou lokalitou odkloněn. Ještě jednou děkuji L. M.

 

Podnětem k vyslovení našeho uznání a poděkování byla pomoc Městské policie Praha 6. Obrátili jsme se na ni s prosbou, zda by nám mohla pomoci při řešení problému, který je možno považovat za problém sousedský. Spočíval v tom, že někdo neznámý nám v noci přes plot mezi růže vhazoval pytle s odpadky. Operační středisko předalo záležitost místně příslušné policistce, která má náš dům v rajonu a ta jednala jako zkušený profesionál. Problém vyřešila, příčinu zjistila a předala věc městské části k přijetí závěru. Ještě jednou děkujeme a jsme s pozdravem J. a P. P.

Vážená paní magistro, tento týden jsem se obrátila na Vaše oddělení prevence ohledně dětských žlutých vestiček. Před několika lety jste nám již vestičky poskytly, bohužel už pomalu dosluhovaly. Přijměte, prosím, od našich dětí velký dík  za jejich dodání. Zároveň  Vám chci poděkovat za vstřícný, milý a pohotový přístup strážníků při jejich předání přímo našemu zařízení. S úctou za Dětský domov Charlotty Masarykové Mgr. H. H.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)