Jménem svým i svých kolegů informátorů bych chtěla poděkovat za skvělou a ochotnou práci, kterou pro nás děláte. Myslím, že se jedná o ne vždy příjemnou práci, když nám pomáháte s naštvanými turisty, které okradou ve směnárně, zfetovanými a ožralými bezdomovci, padajícím sněhem ze střech, nebo zraněnými zvířaty. Ještě jednou děkuji.

 

 

Vážený pane řediteli, dovolte mi, abych touto formou vyslovila poděkování Vašim pracovníkům ze služebny OŘ v Praze 9 na Proseku. Jmenovitě panu zástupci náčelníka OŘ za vždy příkladnou vstřícnou pomoc se zajišťováním bezpečnosti a organizaci na parkovací ploše při náročných pietních aktech, rozloučení se zesnulými. Pravidelně pomáhá při zajištění parkování vozidel návštěvníků hřbitova i v době svátků vánočních, velikonočních a podobně, kdy je problematické parkoviště před hřbitovem využíváno návštěvníky Prahy a tím je vyloučeno zaparkovat pro invalidní návštěvníky hřbitova. Dále jeho kolegovi, který trvale zajišťuje pravidelnými pochůzkami bezpečnost návštěvníků hřbitova před i na hřbitově Prosek. Svým důsledným, pečlivým a svědomitým přístupem k provádění pravidelných kontrol na hřbitově výrazně omezil vandalismus a krádeže.

 

 

Dobrý den, chtěl bych touto formou pochválit dva strážníky městské policie, kteří byli přivoláni do tramvajového obratiště Kotlářka, dne 1. 4. 2019 kolem 20:00 hodiny, jelikož se mně samotnému nepodařilo přes veškerou snahu probudit opilého pána na konečné tramvajové linky 16. Přijeli dva strážníci, kteří s naprostou jistotou pána vzbudili a i přesto, že vůči nim používal vulgarismy, zachovali chladnou hlavu a vše vyřídili v mezích zákona. Velmi si vážím mnohdy nebezpečné a nepříjemné práce našich policistů a věřím, že i nadále budete odvádět tak dobrou práci jako doposud, děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne.

 

 

Chtěl bych touto cestou poděkovat Vašemu policistovi z Kunratic. V pondělí 8. dubna na parkovišti v Kunraticích zaparkovalo cizí auto tak, že jsem do svého auta nemohl nastoupit. Pokusil jsem se tam dostat se strany spolujezdce, ale zapadl jsem tak, že jsem se nemohl vůbec hýbat. Manželka vyběhla na ulici a přivolala náhodou přítomného strážníka, který mi nejen pomohl z auta ven, ale nějak se dostal dovnitř a vycouval tak, že jsem mohl odjet. Byl bych Vám vděčen, kdybyste mu vyslovili náš dík za poskytnutou pomoc. Děkuji Vám.

 

 

Vážený pane řediteli, dovoluji si Vám tímto poděkovat za mně poskytnutou pomoc jako majitelce předzahrádky. Pomoc spočívala v součinnosti a podpoře při ozdravném odborném řezu krásného vzrostlého stromu javoru klenu. Z ošetření stromu jsem měla veliké obavy. Předzahrádka se nachází na hlavní třídě Jaromírova. Jezdí zde tramvaje a auta, chodí pěší a nedaleko jsou dvě zastávky tramvaje. Velice kompetentní byl pan strážmistr ze služebny v Jaromírově ulici. Poskytl mi nejen psychickou podporu, ale po celou dobu ošetření stromu byl na místě, zajišťoval bezpečnost ohraničením místa, kontaktoval majitele zaparkovaných aut pro přeparkování. Vše proběhlo úspěšně. Informuji Vás, že strom byl prořezán odborným arboretistou-dendrologem. Zároveň chci poděkovat i odboru životního prostředí, jehož pracovnice, mi byla nápomocná radou a vše mi trpělivě jako laikovi vysvětlila. Věřím, že strom bude prospívat a dělat radost jak mně osobně, tak celému okolí. S pozdravem.

 

 

Jménem oddílu orientačního klubu Kamenice, chci vyjádřit velké poděkování a vděk strážníkům z obvodního ředitelství Praha 10 za odbornou asistenci a zabezpečení přeběhů přes pozemní komunikace při závodu orientačního běhu - Oblastního mistrovství Pražské a Středočeské oblasti ve sprintu dne 6. 4. 2019. Strážníci se ujali své práce zodpovědně, a i díky jejich asistenci nedošlo k žádnému zranění či problému při překonávání silnic. Přítomnost strážníků si pochvalovali i samotní závodníci a byli velmi rádi a vděční za asistenci. Závodu se zúčastnilo celkem 904 závodníků + doprovod, což bylo nad očekávání pořadatele, a proto jsem velmi vděčný za jejich asistenci. Věřím, že jim to bude zohledněno v rámci odpracovaných hodin a odměn. Se spoluprací s Městskou policie Praha máme dlouholeté dobré zkušenosti, strážníci při asistenci na závodu jsou nedocenitelnou pomocí při organizaci, ke své práci přistupují zodpovědně a přispívají tak k hladkému průběhu našich sportovních akci. Se strážníky MP hl. m. Prahy spolupracujeme dlouhodobě, prakticky každoročně od roku 2011. Již jsme měli možnost spolupracovat s OŘ P8, P9, P10, P11 a jsem rád, že takovou Městskou policii Praha má. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným strážníkům a panu řediteli OŘ P10 za zprostředkování pomoci.

Dobrý den, před půl rokem - v neděli 14. 10. 2018, se nevrátil můj manžel domů k nedělnímu obědu. Jako už mnohokrát se šel dopoledne trochu proběhnout. Moje zlé tušení se potvrdilo. Z ničeho nic, z plné síly se na téměř hodinu ocitl na "druhém břehu". Nebýt všímavých lidí, profesionální první pomoci, okamžité resuscitace a obrovské snaze posádky záchranné služby by tu dnes s námi nebyl. Není sice ještě plně zdráv, čeká ho náročná operace, ale žije. DĚKUJI.

Dobrý den, chtěla jsem zprávu poopravit, ale zmáčkla jsem špatnou klávesu:-). Jednalo se o zásah v Modřanské rokli. Strážník pomohl při resuscitaci a byl u manžela ještě s jedním andělem celou dobu, než se povedlo posádce záchranky manžela částečně stabilizovat a připravit k přepravě do nemocnice. Nikdy nepřestanu být vděčná! Vážím se práce všech, vážím si vašich lidí. S pozdravem a úctou.

 

 

Správa služeb hlavního města Prahy v závěru měsíce března (28. 3. 2019) a dále v měsíci dubnu (2. 4. 2019) zajišťovala akce spojené s provozními zkouškami a prezentací činností organizace. Jednalo se zejména o činnosti související s protipovodňovým opatřením hlavního města Prahy a ukrytím obyvatelstva, včetně prostředků k tomu určených. Prezentace byla určena pro představitele hlavního města Prahy.

Krom jiných činností a prostředků se jednalo i o představení vyprošťovací techniky VT 55A a VT 55. Pro zabezpečení provozu této techniky úzce spolupracujeme s Vámi řízenou organizací, kdy nám poskytujete vyškolené zaměstnance. Uvedených akcí se zúčastnili Vaši zaměstnanci, kteří svým profesionálním a aktivním přístupem přispěli k výborné prezentaci nejen techniky a jejího možného využití v praxi, ale i obou našich organizací.

Velice si vážíme pozitivního přístupu Vašich zaměstnanců k úkolům, které nejsou bezprostředně součástí jejich pracovní náplně. Prosím, vyřiďte mé poděkování Vašim zaměstnancům v souvislosti s řádnou prezentací spolupráce dvou pražských organizací na úseku ochrany obyvatel a majetku před velkou vodou.

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala vašim zaměstnancům, kteří se zúčastnili naší akce Den Země konané ve středu 17. 4. 2019 v naší organizaci DDM Praha 4 - Hobby centrum 4. Svým příkladným, milým a velmi vstřícným přístupem k dětem nejen velmi dobře reprezentovali Městskou policii hl. m. Prahy, ale a to zejména obohatili náš program o aktivitu, která je dětem blízká a rády se jí účastní - jízdou zručnosti. Ještě jednou vám děkujeme a věříme, že se i v následujících letech budeme moci na vás obrátit. Hezký den.

Přeji Vám hezké odpoledne, událost z dnešního rána nemáme nikde zaznamenanou, ale dle sdělení strážníků id. č. 2752 a 3292 šlo o to, že ráno kolem deváté hodiny v ulici Jana Želivského, Praha 3 (u Olšanských hřbitovů), řidič kamionu při jízdě ulomil zrcátko protijedoucímu nákladnímu vozidlu. Řidič kamionu nezastavil a pokračoval v jízdě. Strážníci tohoto řidiče kamionu dojeli a zastavili. Poté bylo strážníkům sděleno, že se již spolu oba řidiči vozidel prostřednictvím radiostanice domluvili a záležitost s uraženým zrcátkem vyřešili.

 

 

Dovolte mi, abych jménem žáků a pedagogů ZŠ z Prahy 8 poděkovala „Skupině bezpečného chování - oddělení prevence" za perfektně odvedenou práci v rámci prevence. Spolupráce s nimi byla na vysoké úrovni, jejich vystupování bylo vždy profesionální. Ohlas a chvála na jejich práci byla nejen od žáků, ale i od pedagogů. Dle vyjádření děti i mého - jeden z nejlepších preventivních pořadů, které na škole probíhaly. Naše spolupráce trvá už několik let a doufám, že ještě mnoho dalších let vydrží.

Dobrý den, nevím, kam se přesně obrátit, ale ráda bych touto cestou poděkovala dvěma strážníkům, kteří na nás dne 26. 4. zvonili po 4. hodině, aby nás vzbudili s tím, že se máme ozvat Ikemu. Díky nim je můj manžel po transplantaci ledviny a zdá se, že je vše v pořádku. Moc mě mrzí, že jsme nepoděkovali osobně, ale v tom šoku a zmatku nás to nenapadlo. Ještě jednou velké díky za profesionální pomoc! Přeji krásný a úspěšný den všem z MPP.

Dobrý den, v první řadě se chci omluvit, že píši až dnes, přece jen kolem toho vozu bylo ještě nějaké zařizování. Nyní k věci. Dne 1. 4. 2019 v cca 7:30 hod. jsem jako každý den šel ke svému zaparkovanému vozidlu zn. Škoda Fabia RS černé barvy. V ulici jsem ale své vozidlo nenašel a s hořkostí jsem zjistil, že mi byl vůz ukraden. Po nahlášení na linku 158 a následném sepsání protokolu jsem odjel do práce na motorce s tím, že jsem měl odpoledne v plánu po vozidle sám v okolí pátrat. Ovšem k mé neuvěřitelné radosti mi v cca 15:35 volali ze stanice PČR a oznámili mi, že strážníci městské policie našli můj vůz v ulici Hrusická. No, nemohu vyjádřit slova mého nadšení a obrovskou radost z této zprávy!! Neměl jsem dostatek slov k vyjádření mého vděku a popravdě jsem se místo odpovědi zakoktal. Následovalo ohledání vozu techniky, a předání mé osobě, na služebně jsme ještě vše sepsali a poté vozidlo bylo odtaženo do servisu, protože mělo poškozenou spínací skříňku a další věci, což se při prvním ohledání neprojevilo. Nicméně jsem si vyžádal jména strážníků, kteří moje vozidlo nalezli a těmto dvěma strážníkům z celého svého srdce a naprosto upřímně moc děkuji za jejich pohotovost!!! Jsem opravdu moc rád za vaši práci, za tu všímavost a zapálení pro danou věc. Pevně věřím, že v řadách policie je více takových, jako jste vy a jsem si jist, že na takové strážníky jako jste vy, čeká jistě služební postup a jisté výhody.

Také chci tímto poděkovat všem zúčastněným policistům, všichni byli naprosto profesionální, ale projevili i lidskost a porozumění k dané věci. Ještě jednou vám všem opravdu moc a moc děkuji!!!

A ke zmíněným dvěma strážníkům - nerad bych to nechal v takovéto neosobní úrovni a rád bych Vám osobně poděkoval. Kdybyste byli tak moc laskaví a dali mi třeba vědět, kdy se na služebně v Táborské ulici mohu stavit na 100 procent, abych vás tam oba zastihl. Bude mi ctí vám osobně poděkovat. Děkuji za vše.

 

 

Dovoluji si obrátit se na Vás s následujícím případem, který je stále v řešení, ale jeden ze strážníků MP v něm sehrál důležitou roli a velmi mi svým přístupem pomohl.

Dne 19/02/2019 dopoledne jsem zaparkoval vozidlo na Petrském náměstí na Praze 1. Jelikož se jedná o placenou parkovací zónu, chtěl jsem řádně uhradit parkovné. Bohužel parkovací automat nebyl sto přijmout platbu a jiný automat nebyl v dosahu. Telefonoval jsem tedy na firmu provozující tyto automaty a operátorovi sdělil svůj problém. Bohužel se mi žádného řešení ze strany provozovatele nedostalo - pouze informace, že problém zaevidovali. Požádal jsem tedy o pomoc kolemjdoucího strážníka městské policie (služební číslo: 0463), který byl velice ochotný a celou situaci se se mnou snažil řešit. Bohužel se ani jemu nepodařilo zajistit úhradu parkovného. Přislíbil mi však, že v případě problémů s neuhrazeným parkovným, poskytne své svědectví o tom, co se mi stalo a že jsem měl maximální snahu parkovné uhradit. Z časových důvodů jsem již nemohl vozidlo přeparkovat na jiné placené místo. Včera mi přišla od Úřadu městské části Praha „Výzva k zaplacení 500 CZK". Nebyla to výše předepsané částky k úhradě jako spíše pocit nespravedlnosti, který mě přinutil ohradit se proti pokutě a požádat o pomoc MP a výše zmíněného strážníka. Spojil jsem se s Vaším sekretariátem a písemně požádal o svědectví zmíněného strážníka. Jeho úřední záznam jsem obdržel dnes (za méně než 24 hodin!!!!), a to přesně tak, jak se celá situace odehrála.

Bez ohledu na to, jak celé jednání mezi mnou a Úřadem městské části Praha dopadne, bych Vás rád upozornil na perfektní práci, profesionální přístup a lidské jednání Vašich výše zmíněných podřízených a zejména PANA strážníka č. 0463. Jsem přesvědčen, že svým vystupováním bezchybně reprezentuje MP - jako instituci, která by měla být blízko občanovi, který se dostane v městě do svízelné situace a potřebuje pomoc.

Vím, že Vás Vaše pracovní povinnosti plně vytěžují a že denně řešíte mnoho důležitějších problémů, přesto bych si Vás dovolil požádat, abyste byl tak velmi laskav a předal mé poděkování a uznání zmíněnému strážníkovi. Mohu Vás ujistit, že svým přístupem změnil můj pohled na MP. Děkuji mnohokrát za čas, který jste věnoval mému dopisu a přeji Vám i Vašim kolegům mnoho úspěchů.

Vložte registrační značku (SPZ) vozidla.
Například 1L2 3456, AHP 50-25

RZ:

 

Zadejte název ulice, popř. i číslo popisné:
Například Biskupcova 2

Pražský strážnik

 

titulkakveten2020

V novém čísle si můžete přečíst rozhovory našich strážníků, kteří řídí vozy na odběr vzorků covid-19, dále se podíváme do historie na osvobození Plzně americkou armádou před 75 lety, nahlédneme na problematiku parkování handicapovaných osob a mnoho dalšího...

archiv (od roku 2004)